18 Mart Roman Dernekleri Birliği Başkanı Ali Çalışır: “Referandumda Evet Diyeceğiz”

30 Ağustos 2010

Çanakkale 18 Mart Roman Dernekleri Birliği Federasyonu Başkanı Ali Çalışır, Lapseki’de düzenledikleri 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen iftar yemeğinde Romanlar olarak referandumda ‘evet’ diyeceklerini açıkladı.

Federasyon Başkanı Ali Çalışır, anayasa paketindeki maddelere destek verdiklerini kaydederek, “Biz gerçekten emekçiyiz ve biz yıllardan beri yorgunuz. Ama bedenimiz değil, ruhumuz yorgun. Bu derneğin, bu federasyonun bu kadar gelişmesi bize yardımcı olan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu bir seçim değildir. Bu insan gibi yaşamak için, ben insanım diyenlerin ‘evet’ demesi gereken bir referandum oylamasıdır. Biz de buradan Romanlar olarak referanduma ‘evet’ diyoruz” şeklinde konuştu.

İftar yemeğine, AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Lapseki Kaymakamı Fahri Meral, Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim ve çok sayıda davetli katıldı.

Milletvekili Koyuncu’nun mahalleye gelmesi sırasında yaşanan coşkulu karşılama ise dikkat ekti. Koyuncu, Romanların sevgi gösterilerine karşılık masaları tek tek dolaşarak, herkesle görüştü.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir