Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
‘Romeo ve Juliet’ – Film Gösterimi

‘Romeo ve Juliet’ – Film Gösterimi

Çanakkale Belediyesi Erkan Yavuz Deneysel Sanat Atölyesi (Belediye İş Merkezi)?nde 24 Mart 2009 Salı günü saat 19:30?da “Romeo ve Juliet” isimli film gösterilecektir.

Romeo ve Juliet
Yapım:1996 ~ ABD
Tür:Dram, Gençlik, Romantik
Yönetmen:Baz Luhrmann
Senaryo:Baz Luhrmann, Craig Pearce
Senaryo (Kitap):William Shakespeare
Yapımcı:Baz Luhrmann, Gabriella Martinelli, Catherine Martin, Jill Bilcock, Martin Brown
Görüntü Yönetmeni:Donald McAlpine
Müzik:Gavin Friday, Kym Mazelle, The Cardigans, Butthole Surfers, Des’ree, One İnch Punch, Everclear, Garbage, Marius De Vries, Craig Armstrong, The Wannadies, Stina Nordenstam, Radio Head, Mundy, Quindon Tarver
Süre:2 saat


William Shakespeare’ın trajik aşk destanı Romeo ve Juliet’in, Avustralyalı dahi yönetmen Baz Luhrman tarafından sinemaya uyarlanan bu modern versiyonunda kılıçların yerini, kılıç isimleri taşıyan silahlar alıyor.

Günümüz Florida’sında geçen filmde Romeo (Leonardo DiCaprio) ve Juliet (Claire Danes), kentin iki düşman ailesinin çocuklarıdır. Trajik bir rastlantı sonucu iki genç birbirlerine aşık olurlar ve ailelerin savaşının ortasında bir kaçış bulmaya çalışırlar.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir