Run The Island Bozcaada Başlıyor!

13 Eylül 2019
Bozcaada
Festival

Bozcaada, Eylül ayında yepyeni bir festivale ev sahipliği yapıyor: Run The Island Bozcaada! Spor, lezzet ve müziği bir arada sunan sıra dışı festival 13-14 Eylül tarihlerinde adanın dört bir yanına dağılarak, katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşatacak. İki günlük festival Bozcaada’nın muhteşem doğası ve bağlarında yapılacak koşu yarışlarıyla zumba, yoga ve sokak tenisi gibi farklı spor dallarıyla renklenecek.

Gündüz spor etkinlikleriyle adayı ele geçirecek festivalin akşamları ise müzikle taçlandırılacak. Festivalin ilk günü ünlü oyuncu Gonca Vuslateri ve Çiğdem Erken, kendilerine özgü canlı performanslarıyla festivalin açılış konserinde sahne alacak. Kapanış konseri ise aşk şarkılarının son yıllardaki en sevilen ismi Kalben’den. Run The Island ile Bozcaada’daki bu büyük heyecanı sakın kaçırmayın.  Kuzey Ege’nin incisi ve Türkiye’nin en popüler tatil adası Bozcaada, Eylül ayında yepyeni bir festivale ev sahipliği yapıyor: Run The Island Bozcaada! 13-14 Eylül tarihlerinde düzenlenecek festivalde spor, lezzet ve eğlence bir arada olacak. GD Academia d’Esports ve 73 Organizasyon organizasyonuyla gerçekleşecek festival Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bozcaada Kaymakamlığı, Bozcaada Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu, Bozcaada Turizm İşletmeleri Derneği ve Çanakkale Gestaş işbirliğiyle gerçekleşecek. Sponsorluğunu Şahinler Holding, Sport Point Extreme, Türk Nippon Sigorta, Mikom ve Studio MoveOn’un üstlendiği etkinlikte katılımcılar doğa harikası adanın yollarının yanı sıra çok sevilen bağlarının arasından da koşacak. Yabancı sporseverlerin de katılabileceği festival, gelecek yıl uluslararası takvime girecek. Bu yıl ilk kez düzenlenecek Run the Island Bozcaada, spor turizmi alanında hem Türkiye’nin hem de Bozcaada’nın uluslararası arenada tanıtımına katkı sağlamayı hedefliyor. Koşunun yanı sıra zumba, yoga, spinning, sokak tenisi gibi birbirinden renkli spor aktiviteleriyle birlikte çocuklara özel etkinlikler de festival takviminde yer alacak. Gündüz sporun farklı dallarıyla renklenen etkinlik kapsamında özel mekanlarda düzenlenecek davetlerle Bozcaada’nın özel lezzetleri de katılımcıların beğenisine sunulacak. Heyecanla beklenen festivalde Bozcaada’nın ruhuna uygun melodiler de başrollerde. 13 Eylül Cuma akşamı Gonca Vuslateri ve Çiğdem Erken, Bozcaada’nın simge mekanlarından Salhane’de açılış konseri için sahne alacak. İkili unutulmaz şarkıları kendilerine has tarzlarıyla seslendirecek. 14 Eylül Cumartesi akşamı ise aşk şarkılarının yeni ozanı Kalben var. Kalben, Ayazma Plajı’ndaki canlı performansıyla unutulmaz bir kapanış konserine imza atacak. Run the Island Bozcaada koşusuna katılanlar, 21K Yarışı, 11K Yarışı, Göztepe Tırmanma Etabı, 36-44 Yaş, 45-54 Yaş, 55-64 Yaş, 65 Yaş Üstü ve Çocuk Yarışı kategorilerinde yarışacak. Heyecanlı müsabakaların sonunda dereceye giren sporculara toplamda 46 bin 500 TL değerinde ödül dağıtılacak.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Festival kapsamında hayata geçirilen sosyal sorumluluk projeleri de yüzleri güldürecek. Her koşucu için Bozcaada İlköğretim Okulu’na bir adet kitap bağışı yapılacak. Ayrıca Bozcaada’da atılan her 100 bin adımda koşamayan çocuklar için bir tekerlekli sandalye bağışında bulunulacak. Bir Dilek Tut Derneği de hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden beş çocuğun hayalini gerçeğe dönüştürecek. Dernek, Bozcaadalı hayırsever bir işadamının desteğiyle çocuklara uçakla adanın etrafını gezdirecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir