Sabahattin Ali Fotoğraf Sergisi

Sabahattin Ali Fotoğraf Sergisi
02 Nisan 2009

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği?nin 14. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale’de “Sabahattin Ali Fotoğraf Sergisi” açıldı.

Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisi’nde Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından açılışı yapılan sergi öncesi bir konuşma yapan Dernek Başkanı Doktor Ersin Gin, 14. kuruluş yıldönümlerinde böyle bir etkinliği düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirtti. Serginin açılışında emeği geçen Profesör Doktor Mete Tunçoku ise yaptığı konuşmada, 1907 Gümülcine doğumlu Sabahattin ALİ’nin yazarlığından, yaşamından, Çağdaş Türk Edebiyatındaki yerinden, ölümünden bahsederek, “Sebahattin Ali?nin babası savaş yılları olan 1914 ile 1918 yılları arasında Çanakkale’de komutanlık yapmıştı. Yazarımızın kendisi ise Çanakkale?de Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda okumuştu” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği?nin 14. kuruluş yıldönümünü kutlayarak, “Böyle güzel günde pek bir şey söylemek istemiyorum. Burada bulunmaktan çok mutluyum” diyerek serginin açılışını yaptı. Toplam 42 fotoğraftan ve şiirlerinden oluşan sergi 02 -18 Nisan tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Serginin açılışına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Profesör Dr. Şükran Cirik, Profesör Doktor Mete Tunçoku, Profesör Doktor Kenan Kaynaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi Haznedar, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çanakkale Şube Başkanı Doktor Ersin Gin, Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şube Başkanı Hicri Nalbant, birçok akademisyen, okul müdürleri ile sanatseverler katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir