Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi

01 Aralık 2012

Çanakkale’de etkili olan sağanak yağış Merkez, Biga, Lapseki ve Bayramiç ilçelerinde hayatı olumsuz etkiledi.

Lapseki ilçesinde etkili olan sağanak yağışta Çınarlı Dere etrafında bulunun evlerin bahçelerinde su birikintileri oluştu. Hacı İsmail Efendi Camisi’nin bahçesi de yağmur suları ile doldu. Dere suyunun yükselmesiyle dere içerisinden geçen rögarların suyu geri vermesiyle dere etrafında bulunan alanların sular altında kaldığı bildirildi. Öte yandan Bayramiç ilçesinde etkili olan kuvvetli yağış, hayatı olumsuz etkiliyor. Kuvvetli yağış nedeniyle, ilçedeki birçok ev ve iş yerini su bastı. Tepecik Mahallesi’nden geçen dere yatağının etrafında bulunan tek katlı iki ev, sel nedeniyle kısmen yıkıldı. Bu sırada evden çıkmaya çalışan Metin Öcalan’ın, ayağı kırıldı. İlçeye bağlı Yiğitler köyü yolundaki Kurşak Çayı’nın taşmasıyla oluşan sel sularından kaçmaya çalışan 3 kişi, çıktıkları ağaçlarda mahsur kaldı. Jandarma ekiplerinin, ağaçlarda mahsur kalanları kurtarmak için helikopter talebinde bulunduğu öğrenildi. Sağanak yağış nedeniyle Bezirganlar köyü ile de iletişim sağlanamadığı bildirildi.

SAĞANAK YAĞIŞ ÇAYI TAŞIRDI
Çanakkale’de gece etkili olan sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiledi.

Gece yarısı itibariyle Çanakkale’de başlayan yağışlar sabaha dek sürdü. Meteoroloji Müdürlüğü, kent merkezinde metrekareye son 10 saatte 57.2 kilogram yağış düştüğünü açıkladı. Aşırı yağış nedeniyle baraj kapakları açılırken Sarıçay’ın taşması nedeniyle köprüler trafiğe kapatıldı. Çayın taşması nedeniyle ortaya çıkan manzarayı mahalle sakinleri endişeli gözlerle izleme olanağı buldu.

BİGA’DA SAĞANAK YAĞIŞ
Biga ilçesinde kuvvetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor.

Biga ilçesinde kuvvetli yağış nedeniyle ilçedeki bazı evlerin bodrum katlarını ve iş yerlerini su bastı. Yollarda biriken sular nedeniyle mahalle aralarında vatandaşlar kendi imkanları ile rögarları açmaya çalışırken bir inşaatın bahçe duvarı yıkıldı. Biga Kaymakamı Fatih Genel, ilçeye bağlı belde ve köylerde herhangi bir sorunun bulunmadığını açıkladı.

[Medya Hedef]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir