Sağanak Yağmur Etkili Oluyor

07 Mart 2009

Çanakkale?de gece başlayan sağanak yağmur etkili oluyor.

Çanakkale?de gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinde hızını arttıran sağanak yağmur sebebiyle cadde ve sokaklar sular içinde kalırken, belediye ekipleri tıkanan rögarları açmak için büyük çaba sarfetti. Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri 10 saatte metrekareye 7 kilogram yağışın düştüğü il merkezinde yağmurun gün boyu aralıklarla etkili olacağını açıkladı. Bu arada sağanak yağmurla birlikte etkili olan şiddetli fırtına da özellikle Kuzey Ege?de etkili oluyor. Saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan fırtına sebebiyle Bozcaada-Geyikli ve Gökçeada-Kabatepe arasındaki vapur seferleri yapılamıyor.

KUZEY EGE’DE ŞİDDETLİ FIRTINA

Kuzey Ege’de gece başlayıp sabah saatlerinde hızını artıran şiddetli fırtına, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

Saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan şiddetli fırtına sebebiyle Bozcaada’dan Geyikli’ye yapılacak 07.30 seferi ile Geyikli’den Bozcaada’da yapılacak 10.00 seferi iptal edildi. GESTAŞ A.Ş. yetkilileri, Gökçeada’dan Kabatepe’ye yapılacak 07.15 seferi ile Kabatepe’den 10.00’da yapılması gereken Gökçeada seferinin de iptal edildiğini belirtti. Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki arasındaki arabalı vapur seferlerinin ise şu an normal olarak yapılabildiği bildirildi.

Öte yandan, Çanakkale Boğazı’ndan geçen küçük tonajlı gemiler güvenlik açısından Bozcaada ve Gelibolu önlerinde demirli olarak beklemeye devam ediyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir