Sağlık-Sen: “Gökçeada’daki Lojman Sayısı Yetersiz”

29 Ocak 2014

Çanakkale Sağlık-Sen Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada Gökçeada’da bulunan sağlık çalışanlarının ikametgah sorununa dikkat çekilerek lojman sayısının yeterli olmadığı, adada bulunan evlerin pansiyon ve apart olarak kullanılmasından dolayı kiralık ev bulmanın ekonomik anlamda pahalı olduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanları Sendikası olarak Gökçeada’da Sağlık çalışanlarımız ve üyelerimizle yaptığımız ziyaretler neticesinde; Sağlık personelinin ikametgah sorunu dikkati çekiyor. Bu bölgede çalışmanın Eğitim, ulaşım, Sosyal ve Ekonomik anlamda zorluklarını görüyoruz. Sağlık çalışanlarının en önemli sıkıntılardan biri de; sağlık bakanlığının ilgili müdürlüğüne bağlı lojman sayısının yeterli olmaması nedeniyle kalacak yer sıkıntısı. Gökçeada’ya atanan sağlık personelimiz mağduriyet yaşıyor. Turizme açık olan bu yerlerde evlerin pansiyon ve apart olarak kullanılmasından dolayı kiralık ev bulmak ekonomik anlamda pahalı aynı zamanda, ada şartlarından dolayı kentleşmenin olmamasından dolayı da zorluk çekiliyor.
Sağlık Sen Sendikası olarak Gökçeada’daki Sağlık Personelimizin lojman sıkıntısı için Siyasi olarak desteklerini esirgemeyeceklerini düşündüğümüz Sayın Vekillerimizden, Gökçeada Belediye Başkanızmızdan, Sağlık Bakanlığı ve bağlı olduğu Müdürlüğümüzden, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterimizden bu mağduriyetin giderilmesi için çözüm talep ediyoruz. Böylelikle Sağlık çalışanlarının ikametgah sıkıntısı giderilmekle beraber Sağlık hizmetleri ve kalitesi de artmış olacaktır.”

Yorumlar...
  • Serhat güz
    28/09/2021 11:07

    Öğrenciler de kalabiliyor mu

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir