Sağlıkçılar Yeni Teklif Bekliyor

18 Mayıs 2012

Sağlık-Sen Çanakkale İl Yönetim Kurulu üyesi Musa Keskin, Çan Devlet Hastanesi girişinde sendika üyeleriyle basın açıklaması yaptı.

Musa Keskin, Kamu İşveren Kurulu’nun memurlar için verdiği zam teklifini değerlendirdiği basın açıklamasında, “Dağ fare bile doğurmadı” dedi.

Türk Sağlık-Sen Çan İlçe Temsilcisi Ahmet Uçar ile sendika üyelerinin de destek verdikleri basın açıklamasında mesai arkadaşlarına teşekkür eden Sağlık-Sen Çan İl Yönetim Kurulu üyesi Musa Keskin, “İnsanların hayat boyunca hep muhtaç olduğu bir kurumda hizmet veriyoruz. Hastaneler, doğumların olduğu, Allah’ın emanet olarak insanlara vermiş olduğu sağlıklarını korumak adına koştukları şefkat yuvalarıdır. Her türlü hastalık ve kazalarla mücadelenin verildiği bir ortamda çalışan fedakar sağlık çalışanlarına Kamu İşveren Kurulu’nun önerdiği zam teklifi 2012 yılı için sunulan 3+3 ve 2013 yılı için 2+3’dür. Teklife bakıldığı zaman Afrika kıtasındaki bir ülkeye teklif verilmiş gibi. Ya da borç krizinde boğuşan Yunanistan’ın verebileceği teklif gibi bir teklif. En azından bugün verilen teklifin iki katı olsa idi, anayasa değişikliği, toplu sözleşme hakkı, büyüyen Türkiye ve büyüyen Türkiye’yi daha da büyütme gibi çalışanları motive eden bir yaklaşım olurdu. Hükümetin, Türkiye’nin gerçek fotoğrafını yansıtan bir teklifle gelmelerini istiyoruz. Bu teklif yok hükmündedir. Çarşamba günü yeni bir teklifle gelmelerini bekliyoruz. Bu rakamlar uzlaşı habercisi rakamlar değil. Hem Türkiye’nin büyümesinden yanayız hem de büyüyen ekmekten yanayız. Bu iş dünyasına ayrı, çalışana ayrı olursa bunu da asla kabul etmeyeceğimizi kabul etmek istiyoruz? diye konuştu.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir