Sağlıklı Yaşam Parkı Çalışmaları Sürüyor

16 Aralık 2015

Çanakkale Belediyesi’nin önemli projelerinden birisi olan Sağlıklı Yaşam Parkı’nın çalışmaları hızla ilerliyor. Proje tamamlandığında, yaklaşık 11 bin metrekarelik bir alanda vatandaşların spor yapabileceği bir alan kente kazandırılmış olacak.
Esenler Mahallesi Özgürlük Caddesi üzerinde bulunan yaklaşık 11 bin metrekarelik alan içerisinde 953 metrekare kapalı alan ile birlikte projelendirilen Sağlıklı Yaşam Parkı’nda; sentetik buz pisti, kay-kay platformu, basket voleybol sahası, tenis kortu, yürüyüş yolları, çocuk ve engelli spor alanları bulunacak.
Spor alanları büyük ölçüde açık alan olarak hazırlanırken, sentetik buz pistinin olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için üzerine yarı kapalı asma germe sistem planlandı.
Proje alanı içinde bulunan hizmet binasının zemin katında sahalarla ilişkili olarak kafeterya mekânı, soyunma odaları ve idari ofisler bulunurken, 1. Kat içerisinde fitness salonu, dinlenme alanı ve soyunma odaları yer alacak.
Çok sayıda sportif faaliyete hizmet edecek şekilde projelendirilen Sağlıklı Yaşam Parkı’nda her yaştan kişi, hem spor yapabilecek hem de sosyal bir mekân olarak buradan yararlanabilecek. Yapım faaliyetleri hızla süren projenin yaklaşık olarak 2016 Eylül ayında tamamlanması hedefleniyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir