Sahil Güvenlik’ten Balıkçılara Bilgilendirme Toplantısı

Sahil Güvenlik’ten Balıkçılara Bilgilendirme Toplantısı
14 Ocak 2010

Çanakkale?nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde balıkçılar, su ürünleri yönetmeliğinde yapılan yeni değişiklikler konusunda bilgilendirildi.

Park Aile Çay Bahçesinde gerçekleştirilen toplantıda su ürünleri yönetmeliğinde yapılan yeni değişiklikler hakkında su ürünleri kooperatif üyelerine bilgiler veren Sahil Güvenlik 6 Bot Komutanlığı yetkilileri kurallara uyulmasını isteyerek, ?Bölgede 2 yıldır sürdürülen avlanma yasağı Resmi Gazete?de yayınlanarak bakanlıkça kaldırıldı. Bundan böyle balıkçılar dere ve çay ağızlarında da avlanabilecekler? dedi.

Toplantıda avcılık usulleri, 2010 yılı cezaları, yasak sahalar, yasak avcılık usulleri ile dereler mevzuatı konularında yapılan değişikleri de anlatan TCSG 6 Bot Komutanlığı yetkilileri, 2010 sirkülerinde yapılan değişiklik ile Bakanlıkça isimleri belirlenene kadar dere ağızlarında avlanmanın serbest olduğunu açıkladı.

İki yıldır derelere 500 metre mesafede avlanma yasağı olduğunu söyleyen Küçükkuyu Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Mustafa Tosun, ?Bu kararın kalkması balıkçılar için çok olumlu oldu? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir