Şampiyon Öğrenciler ile Öğretmenleri Ödüllendirildi

11 Haziran 2015

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı içinde Türkiye genelinde çeşitli branş ve dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve danışman öğretmenleri 10 Haziran 2015 Çarşamba günü, Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen törende, Çanakkale Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

Türkiye genelinde düzenlenen çeşitli branş ve dallardaki yarışmalarda derece elde eden öğrenciler ve danışman öğretmenleri onuruna düzenlenen öğle yemeğinin ardından gerçekleştirilen ödül törenine Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Maarif Müfettişleri Başkanı Ömer Karabay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

Törende, MEB “Ekmek İsrafı” Resim Yarışması, Türkiye Bisiklet Şampiyonası, Havalı Silahlar Atıcılık Yarışması, TBMM Resim ve Kompozisyon Yarışması, Okullar Arası Okçuluk Şampiyonası, 19. Ulusal Felsefe Olimpiyatı, Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası, 46. Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, 10. Bu Benim Eserim Ortaokullar Matematik ve Fen Projeleri Yarışması, Badminton, 16 Yaş Altı B Salon Türkiye Atletizm Şampiyonası gibi Türkiye genelinde düzenlenen yarışmalarda 1. olan 15 öğrenciye, YGS’de dereceye giren 1 öğrenciye, 2. olan 23 öğrenciye, 3. olan 3 öğrenciye altın hediye edilirken,. bu öğrencilere danışmanlık yapan 17 öğretmene; başarı belgesi takdim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, açılış konuşmasında Vali Ahmet Çınar’a Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmalarında yaptığı katkı ve verdiği destekten dolayı teşekkür ederek; “2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı başlarında düzenlediğimiz Eğitimde Farklılaşma Çalıştayı’nda “Farklılaşmak için fark yaratmak, fark yaratmak için farklı bakmak gerekir.” sözünün yönümüzü belirleyeceğini söylemiştim. Hedefimiz öğrencilerimizi her yönüyle çağın gerektirdiği donanımla yetiştirmek, derslerde elde edilen başarının yanında sporda, güzel sanatlarda, bilimde güzel çalışmaların ortaya konmasına imkan sağlamaktı. Ve bu amaçla onların yaptıkları her güzel çalışmayı canı gönülden destekledik. Şimdi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı boyunca yaptıkları çalışmalarla fark yaratan öğretmen ve öğrencilerimizle bir aradayız.
Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; sizler çalışmalarınızla öğrencileriniz üzerinde fark yarattınız. Sevgili öğrenciler sizler de yaptığınız çalışmalarla Türkiye’de Çanakkale’nin farkını ortaya koydunuz. Hepinizi kutluyor, sizleri yüreklendiren ve rehberlik yapan okul yöneticilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Gelecekte ulusal ve uluslararası düzeyde fark yaratacak çok daha büyük başarılara imza atmanızı diliyorum.”
dedi.

Öğrencilere hediyelerini takdim ettikten sonra konuşan Vali Ahmet Çınar Türkiye genelinde değişik branşlarda, değişik alanlarda şampiyonların bulunduğu bir sofrada, bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, programı organize ettikleri için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Vali Ahmet Çınar sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu hem şehrimiz hem ülkemiz hem de geleceğimiz adına bizi çok mutlu eden, hepimize özgüven veren bir durum. Bu başarı bir takım işi, bir ekip işi. Öğretmenlerimizin; çocuklarımızın yeteneklerini keşfedip, onları yönlendirmek, yetiştirmek ve bu seviyelere getirmek şeklinde elde ettikleri başarıyı top yekün, millet olarak elde edersek hakikaten o zaman daha güçlü, daha büyük bir devlet, millet olma imkanı sağlamış oluruz. Bu anlamda ben Çanakkale’yi Türkiye’de öncü ve ileride görüyorum. Bunda mutlaka şampiyon olan, dereceye giren, başarılı olan öğrencilerimizin kendi özen ve çabaları, kendi yetenekleri var. Öncelikle onları tebrik ediyorum. Ama öğretmenlerimizin de emeği çok büyük. Çocuklarımızın bu başarısında öğretmenlerimiz en temel öğelerden bir tanesi. Dolayısıyla ben tüm öğretmenlerimizi kutluyorum. Emeklerinize sağlık. Bir takım olarak; İl Milli Eğitim Müdürümüzü, Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli yönetici arkadaşlarımı, okul yöneticilerini, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi şahsen kutluyorum.”

[canakkale.meb.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir