Samsun İl Genel Meclisi’nden Çanakkale İl Genel Meclisi’ne Ziyaret

31 Mayıs 2013

Samsun İl Genel Meclis Üyeleri, Çanakkale İl Genel Meclisi’ne ziyarette bulundu.

İlk olarak özel bir petrol tesisinde verilen yemekte bir araya gelen iki İlin İl Genel Meclis üyeleri tanışma fırsatı buldu.

Samsun İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, yemekte yaptığı konuşmada, “18 İl genel Meclis Üyesi, 5 idari çalışan ile Çanakkale’ye geldik. Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti’li İl Genel Meclis üyelerinin katıldığı programda amacımız karşılıklı olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olmak ve Şehitler Diyarı Çanakkale’yi görmekti. İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarımızla karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Bizi en iyi şekilde ağırladılar. Gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle kendilerine teşekkür ederiz” dedi.

Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin ise, “Samsun İl Genel Meclis üyeleri ve personeli Çanakkale’mizi ziyarete gelmişler. Kendilerine şahsım ve İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarım adına hoş geldiniz diyorum” diyerek, “Bu ziyarette karşılıklı olarak gerçekleştirdiğimiz projelerin ve çalışmaların değerlendirmesini yaparak, iyi uygulama örneklerini biz de İlimizde gerçekleştirmeye çalışacağız. Bilgi paylaşımı anlamında çok faydalı bir ziyaret olduğunu düşünüyorum. Kendilerini en iyi şekilde ağırlama çabası içerisinde olacağız. Bunun yanı sıra İlimizin tanıtımı açısından da bu ziyaretin önemli olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Başkan Vekili Nurkan Şanda, MHP Grup Başkan Vekili Halil Rüştü Akgün ve CHP Grubu adına Eceabat İl Genel Meclis Üyesi Halil Duymaz’ın katıldığı Çanakkale İl Özel İdaresi binasında gerçekleşen ziyaretin ikinci gününde ilk konuşmayı yapan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği proje ve Belediyelerimizin gösterdiği ilgi nedeniyle ziyaret denildiğinde akla ilk gelen yerin Çanakkale olduğunu düşünüyorum. Sizler de gerçekleştirdiğiniz ziyaretlerle ilimiz hakkında bilgi sahibi olacaksınız. İl Genel Meclisi üyeleri olarak illerimizde birbirimizden iyi uygulama örneklerini alarak bilgi anlamında paylaşımlarda bulunmalıyız. İl Genel Meclis üyeleri halkımızla sürekli beraber oldukları için sorunların iletildiği ve bu sorunları çözmek, hizmet etmek için çalışan kişilerdir. İl Özel İdareleri ilin ekonomik ve sosyal alanda gelişmesine öncülük ederler. Bizlerde ilimizin gelişmesi ve kalkınması için çalışıyoruz. Samsun İl Genel Meclis üyelerinin ziyaretlerinden İl Genel Meclisi ve ilimiz adına mutlu olduk” dedi.

Samsun İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Karakurt ise ziyaret ile ilgili olarak yaptığı konuşmada, “İl Genel Meclisleri hizmetleri arasında ki benzerlikler ve farklılıkları gözlemlemek düşüncesiyle bu ziyareti gerçekleştirdik. Uzun süredir bu ziyareti gerçekleştirmeyi arzuluyorduk. Bizler halkın içerisinden çıktık. Şehrimizin hemen her problemiyle yakından ilgilenen ve çözmeye çalışan kurumlarız. Şehirlerimize çok faydalı hizmetler yaptığımızı düşünüyorum. Samsun Büyükşehir Belediyesi olduğu için önümüzdeki süreçte İl Genel Meclisi kalkacaktır. Bizler de hizmetlerimizi bundan sonra ki süreçte Belediye Meclisinde görev alarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İlimizde 17 ilçe, 41 Belediye ve 937 köy bulunmaktadır. Çanakkale deyince inanın herkes gelmek istiyor. Çanakkale ruhunu gençlerimize en iyi şekilde aktarmalıyız. Burada bize gösterdiğiniz ilgiden dolayı da sizlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Programın sonunda karşılıklı hediyeler verilirken, Çanakkale İl Özel İdaresi binası önünde çekilen hatıra fotoğrafının ardından vedalaşıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir