Sanat Sokağı Talebi Etkinliklerle Yeniden Gündeme Geliyor…

26 Ekim 2016

Çanakkale Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi Sanat Sokağı Çalışma Grubu tarafından düzenlenen “Sanat Sokakta” etkinliği 28-29-30 Ekim tarihlerinde Halk Bahçesinde gerçekleştirilecek.

Sanat Sokağı Çalışma Grubu kolaylaştırıcısı Asude Bayram etkinlik hakkında kısa bilgiler vererek, “Sanat Sokağı Çalışma Grubumuz Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisinin kurulmasının hemen ardından Çanakkale’de sanat adına saptadığımız bir eksiklik üzerine kuruldu. Bu da kentimizde sanat üreten birçok kişi ve atölye olmasına karşın yapılan üretimlerin kentliye ulaşmasında ortaya çıkan sorunlardı. Bu anlamda üniversitenin ilgili birimleri ve atölyelerden temsilcilerle bireysel katılımcılardan oluşan çalışma grubumuzu kurduk. Grubumuz kurulduğundan bu yana kentin konumlanmasında yetkili kurumların ilgisini çekebilmek için bazı etkinlikler gerçekleştirdik. 28-29-30 Ekim tarihlerinde Halk Bahçesi’nde gerçekleştireceğimiz etkinlikle bir sanat sokağı provası yapacağımızı söyleyebiliriz. Çünkü kurulacak stantlarda çeşitli ürünler sergilenirken canlı performanslar da gerçekleştirilecek.Çanakkale’ sanat yapan, sanata ilgi duyan, Çanakkale’nin bir kültür ve sanat kenti olmasını isteyen herkesi 28-29-30 Ekim günlerinde Halk Bahçesi’ne bekliyoruz” dedi.

Sanat sokağının Çanakkale için bir gereksinim olduğunu vurgulayan Bayram, “Bu etkinlikler sanatla uğraşan çok farklı kesimleri bir araya getirirken dünyanın önde gelen birçok turizm ve kültür kentlerinde tanık olduğumuz “Sanat Sokağı” nın Çanakkale için de bir gereksinim olduğu gerçeğini de ortaya çıkardı. Stantları gezmeye gelen konuklar çeşitli sanat, tasarım ve geleneksel sanatlarla ilgili alanlarda uygulama yapma olanağı bulacaklar. Böylece, ileride kurulacak bir sanat sokağında yaşamın nasıl şekilleneceğini de görmüş olacağız. Yalnızca görmekle kalmayıp “Sanat Sokağı” isteğimizi yetkili birimlere de iletme olanağı bulacağız” diye konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir