Saraycık Köyü’ndeki Köprü Hizmete Açıldı

18 Ocak 2016

Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanan Saraycık Köyü’ndeki köprü; Vali Hamza Erkal, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Erdener Can, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu ve vatandaşların katılımıyla törenle hizmete açıldı.

Saraycık Köyü’nde düzenlenen törende Vali Hamza Erkal, köprünün yapımında emeği geçmiş rahmetli Muhtar Mustafa Ünalan’ı anarak başladığı konuşmasında, artan devlet imkânları sayesinde hizmetin her köye ulaştırılır hale geldiğini söyledi.
“Bu hizmetler devletin yerele ulaşan iletişim ağları, biz bu hizmetler dolayısıyla insanlarımızla bir bağlantı kuruyoruz. Halka hizmetin hakka hizmet olduğunu bilen bir devlet haline geldik.” diyen Vali Hamza Erkal sözlerini söyle sürdürdü: “Devletimiz ekonomik gücüyle bütün illerimize, beldelerimize köylerimize hizmet ulaştırır hale geldi. Çevre komşularımızla oluşan, bütün olumsuz havaya rağmen çok şükür devletimiz dimdik ayakta ve hizmetlerini her köşeye ulaştırmaktadır. Biz sabırlıyız, kula sabırlı olmak yakışır, hizmeti alana kadarda vatandaşımız sabrediyor. Bu sabrın neticesinde hizmetler ayaklarına kadar geldi. Bütün meslek hayatını bu uğurda koşarak harcayan muhtarımıza Allah’tan rahmet diliyorum ve bu köprünün köyümüze Çanakkale’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir