Sarıbaş, Bakan Ala’ya GESTAŞ’ı Sordu

22 Ekim 2014

Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ve KİT ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ali Sarıbaş, İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi ve Ege Denizinde yolcu ve araç taşımacılığı yapan GESTAŞ Deniz Ulaşım Turizm Ticaret A.Ş.’nin gemi kiralama iş ve işlemleri ile ilgili soru önergesi verdi.

Sarıbaş önergesinde şu ifadelere yer verdi;

Çanakkale Halkı ve Yöresine hizmet vermek amacı ile 2006 yılında kurulup Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi ve Ege Denizinde yolcu, araç ve gereç taşımacılığı yapan GESTAŞ Deniz Ulaşım Turizm Ticaret A.Ş.’nin gemi kiralama iş ve işlemleri ili ilgili;
1) GESTAŞ’ın Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi ve Ege Denizinde yolcu, araç ve gereç taşımacılığı yapan kaç tane gemisi vardır?
2) Bu gemilerden kaç tanesi kendi malı, kaç tanesi kiralanmıştır?
3) Kiralanan bu gemiler kimlerden hangi yöntemle ve ne kadar süre ile kiralanmıştır? Bu gemilere yıllık toplam ne kadar kira ödenmektedir?
4) Kiralanan gemilerin tamir, bakımı, onarımı, personel gideri kime aittir? GESTAŞ’a ait ise bunun yıllık toplam maliyeti ne kadardır?
5) GESTAŞ, kaç iskeleden yararlanarak hizmet vermektedir? Bu iskelelerin kaç tanesi kendisine aittir? Kendisine ait olmayan iskelelerden hangi koşullarda yararlanmaktadır? Bu iskelelere yıllık ne kadar kira ödemektedir?
6) GESTAŞ’ın toplam personel sayısı ne kadardır? Bu çalışanların ne kadarı kadrolu, ne kadarı sözleşmeli veya diğer yöntemlerle çalıştırılmaktadır?

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir