Sarıbaş’tan Su Operasyonu ve Tutukluluk Kararına İlişkin Basın Açıklaması

11 Temmuz 2012

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ali Sarıbaş, su operasyonu ve tutukluluk kararına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş yazılı olarak yayınladığı basın açıklamasında CHP’li belediyelerin hedef alındığını bildirdi. Sarıbaş açıklamasında, “Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçilen Belediye Başkanları başarılı hizmetlere imza atıp göz doldurmaya başlayınca, özellikle son zamanlarda AKP İktidarı ve Onun Genel Başkanı tarafından eleştiri ve suçlamaları ile boy hedefi yapılırken, asılsız ihbarlarla adeta bombardımana tutuldu. Bunun neticesinde, mülkiye müfettişlerinin açık hedefi haline getirilip, normal rutin iş ve işlemlerini yapamayacak derecede sürekli teftişe maruz kalıp, taciz edildiler. Sonuçta; düzenlenen tutanak ve raporlara dayanılarak soruşturma, gözaltı ve tutuklamaların ardı arkası kesilmedi. Nerede ise linç kampanyasına dönüştürülen bu gözaltılar, uzun tutukluluk süreleri kamu vicdanını çok derinden yaralarken, bu durum adeta cezalandırmaya dönüştürüldü” dedi.

CHP’li Çanakkale Belediyesinin başarılı çalışmalar yürüttüğünü belirten Sarıbaş, “Başarılı hizmetleri ile örnek hizmetler üreten Çanakkale Belediyemiz de ne yazık ki bu furyadan nasibini aldı. (tersi olsa idi hayal kırıklığına uğrayacaktık). Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünde çalışan personeli yaklaşık bir ay önce gözaltına alarak tutukladılar. Tabii ki suçları var ise cezalarını en ağır şekilde çeksinler. Buna kimsenin itirazı yok. Fakat henüz suçları somut olarak ispatlanmamış, suçlu-suçsuz ayırt etmeden önüne gelen herkesi gözaltına alarak tutuklamak ne vicdana, ne de hukuka sığar. Suçları kesin olarak ispatlanmamış insanların suçluymuş gibi gösterilmeleri aslında bugün hukuku katledenlerin de bir gün ihtiyaç duyacağı hukukun evrensel kurallarına da, insan haklarına da aykırıdır.” şeklinde kaydetti.

Tutukluluk hallerinin sona ermesini doğru bulduğunu vurgulayan Çanakkale Milletvekili Sarıbaş, “Neyse ki bu yanlışlıktan geçte olsa dönülerek yaklaşık bir aydır gözaltında tutulan Çanakkale Belediyemizin Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü çalışanları, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar. Bu davranış başta aileleri olmak üzere Belediyemiz, Partimiz ve Bizleri Fazlası ile sevindirirken, Çanakkale Belediyemiz de başarılı çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir” dedi.

Yaşanan üzücü olayların ardından geçmiş olsun dileklerini bildiren Sarıbaş, “Ne belediyelerimiz, ne de Cumhuriyetimizin Güvencesi ve Kalesi Olan Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi üzerine oynanan oyunlar, bizleri doğru bildiğimiz yoldan alıkoyacaktır. Biz bu filmi daha önce de izledik. Bu oyunları tezgahlayan emperyalist güçler ve onların işbirlikçileri geçmişte olduğu gibi hak ettikleri dersi fazlası ile alacaklardır. Buna hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu vesile ile bir kez daha Başta Başarılı Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan olmak üzere haksız yere gözaltına alınarak uzun süre özgürlükleri ellerinden alınan belediye çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde bildirdi.

[Kaynak: Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir