Sarıçay Üzerine Yeni Bir Köprü Yapılacak

17 Kasım 2011

Çanakkale’de İnönü caddesi ile Plaj caddesini birbirine bağlayacak olan Sarıçay üzerindeki yeni köprünün yapımı ile ilgili sözleşme belediye başkanlığı makamında imzalandı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Söz verdiğimiz ve çalışma programımızda olduğu gibi yatırımlarımızı adım adım hayata geçiriyoruz. Tabi ki bu yatırımlar bir program dahilinde oluyor. 113 metre uzunluğunda ve 14 metre genişliğinde olacak ve 2012 yılı sonunda bitirmeyi planladığımız İnönü Köprüsü kentin trafik yükünü rahatlatarak kent içi ulaşımı kolaylaştıracak. İnönü Caddesi ile Plaj Caddesinin birbirine bağlantısını sağlayacak olan köprü Barbaros Mahallesi’ne geçişte mevcut Atatürk Köprüsü’nün yükünü ciddi anlamda azaltacak” dedi.

Sarıçay üzerine inşa edilecek olan İnönü Köprüsü Projesi’nin yapım ihalesini yüzde 36 ihale kırım oranı ve 2.627.000 TL+KDV fiyat ile kazanan Atak İnş. Tic.Trz. San. İth. İhr. Ltd. Şti. Finans Müdürü Onur Arda ise yeni köprünün Çanakkalelilere hayırlı olmasını dileyerek, “1997 yılından bu yana birçok alt ve üst yapı projesi gerçekleştirdik. Hava şartları ve olağanüstü durumlar haricinde üstlendiğimiz işleri en kısa zamanda bitirme konusunda büyük titizlik gösteriyoruz. İnönü Köprüsü’nü de en kısa sürede tamamlamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Tören, İnönü Köprüsü yapım İşi sözleşmesinin imzalanmasıyla sona erdi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir