Sarpedon, Kardeş Kent Osnabrück’ün Mayıs Haftası Şenliklerinde Sahne Alacak

14 Mayıs 2012

Kardeş Kent Osnabrück Mayıs Haftası (Maiwoche) Şenliklerinde geleneksel olarak kutlanan Çanakkale Günü kapsamında 17 Mayıs 2012 perşembe günü şimdiye kadar yapılan Mayıs haftası etkinliklerinden farklı olarak bu yıl ilk kez Çanakkale’den Sarpedon grubu sahne alacak.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 600.000 kişinin katıldığı Mayıs haftası şenlikleri, Avrupa’nın en büyük açık hava festivallerinden biri olarak sayılıyor. Osnabrück çevresinden ve yakın ülkelerden birçok kişi konserleri, etkinlikleri ve lezzetli yiyecekleri tatmak için Osnabrück’e geliyor. 20 Mayıs 2012 tarihine kadar devam edecek olan şenlik kapsamında ziyaretçiler kent merkezindeki birçok farklı etkinliğe katılma fırsatı buluyor.

17 Mayıs 2012 perşembe günü kutlanacak olan Çanakkale Gününde Grup Sarpedon’dan başka Grup Akasya org ve kanun eşliğinde, Ekrem Arın ise bağlamasıyla Türk müziğini tanıtacak olup “Verahzad und Desert Roses” dans grubu ise dans şovlarıyla etkinliğe renk katacak. Almanya’daki yetenek sizsiniz yaraşmasında sesiyle, performansıyla izleyenleri büyüleyen 13 yaşındaki Cihan Karaca da bu kapsamda sahne alacak. Ayrıca Türk mutfağından lezzetlerin de tadılacağı program kapsamında gözleme ve ayran satışı da yapılacak, Çanakkale hakkında tanıtıcı broşürler de sunulacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir