Satranç Milli Takım Havuzu’na Çanakkale’den 1 Sporcu Seçildi

03 Şubat 2013

Ülkemizin en önemli satranç organizasyonlarından biri olan Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’na Çanakkale’den katılan Uğur Uysal, 8 Yaş Genel kategorisinde başarılı performansının ardından Milli Takım Havuzuna seçildi.

Antalya Kemer’de 26 Ocak – 01 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen 7-12 yaş arasında 1300’ün üzerinde sporcunun katıldığı Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’na Çanakkale’den katılan Uğur Uysal, 8 Yaş Genel kategorisinde 9 maçta 7 puan elde ederek turnuvayı 10. sırada tamamladı. Kategorisindeki 186 sporcu içerisinde ilk on içinde yer almayı başaran Uğur Uysal, bu derecesiyle 2013 Milli Takım Satranç Sporcuları Havuzu’na seçildi.

Milli Takım Havuzu
Satranç Federasyonu, 7-8-9-10-11-12 yaş gruplarında, her yıl bir kez, “Türkiye Küçükler Şampiyonası” düzenliyor. Türkiye’nin dört bir yanından bu yarışmalara katılan küçük satranççılar, dereceye girdikleri takdirde, Satranç Federasyonu’nun o yılki Milli Takım Havuzu’na giriyor. Belli zamanlarda yapılan kamplara çağrılan bu sporcular, Türkiye Satranç Federasyonu’nun antrenörlerince çalıştırılıyorlar ve federasyonun belirlediği bazı uluslararası satranç turnuvalarında da ülkemiz adına yarışıyorlar.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir