“Satranç Sınır Tanımaz” Projesi Katılımcıları Vali Çınar’ı Ziyaret Etti

25 Haziran 2013

Çanakkale Valiliği Avrupa Birliği Bürosu tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından kabul edilerek bütçelendirilen “Satranç Sınır Tanımaz” Projesi kapsamında Bulgaristan, Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Yunanistan’dan 27 genç Çanakkale’ye geldi. Yabancı konuklar, proje hakkında bilgiler vermek için Vali Yardımcısı Bekir Sıktı Dağ başkanlığında Vali Ahmet Çınar’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Çınar; “Satranç zihni geliştiren muhteşem bir oyundur. Gençlerimizin satranç oyununa zaman ayırıp ilgilenmelerini destekliyor ve teşvik etmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda Avrupa Birliği’ne sunulan ‘Satranç Sınır Tanımaz Projesi’nin kabul edilmiş olmasından ziyadesiyle memnunum. Burada bulunduğunuz sürece misafirperverliğimizden memnun kalacağınızı ümit ediyorum. Bilindiği üzere İstanbul gibi Çanakkale’de Asya ile Avrupayı birbirine bağlayan bir boğaz kentidir. Burada, Asya’dan doğan güneşin Avrupa’dan batışını seyredebilirsiniz. Bu görsel ziyafetin tadını çıkarmanızı dilerim.” dedi.

Vali Ahmet Çınar ziyaret için gelen konuklarla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Valilik Kültür Yayınlarından kitap seti ve muhtelif hediyeler verdi. “Satranç Sınır Tanımaz” projesi katılımcıları 21-29 Haziran tarihleri arasında Çanakkale’de kalacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir