Satrançta Çocuk ve Yıldızlar Ligleri Tamamlandı

05 Mart 2013

2012-2013 Çanakkale Satranç Çocuk Ligi ve Yıldızlar Ligi 1-3 Mart tarihlerinde İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirildi. Keyifli ve çekişmeli geçen karşılaşmalar sonunda şampiyonlar belli oldu.

Bu yıl Dardanos, Seddülbahir, Kilitbahir grupları olmak üzere üç farklı grupta gerçekleşen Çocuk Liginde;
Dardanos Grubunda Troya Satranç Kulübü A Takımı Şampiyon olurken Merkez İlköğretim Okulu ikinci ve Çanakkale Belediyespor A Takımı üçüncü oldu.
Seddülbahir Grubunda Özlem Kayalı İlköğretim Okulu Mavi Takımı Şampiyonluğu elde ederken Troya Satranç Kulübü B Takımı ikinciliği, Çanakkale Belediyespor B Takımı üçüncülüğü elde etti.
Kilitbahir Grubunda Cevatpaşa Ortaokulu şampiyon olurken, Uçan Balon Takımı ikinci ve Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu B Takımı üçüncü oldu.

Yıldızlar Liginde ise Cevatpaşa Ortaokulu Şampiyonluğu elde ederken, Çanakkale Belediyespor Kulübü ikinci ve Dardanelspor Kulübü A takımı üçüncü oldu.

Bu sonuçlara göre 19-25 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Çocuk ve Yıldızlar Ligi Finalinde ilimizi temsilen katılma hakkı elde eden takımlar belli oldu. Yönergeye göre; Çocuk Liginde Troya Satranç Kulübü A Takımı, Merkez İlköğretim Okulu, Cevatpaşa Ortaokulu, Uçanbalon Takımı, Özlem Kayalı İlköğretim Okulu Mavi Takım, Yıldızlar Liginde İse Cevatpaşa Ortaokulu Yıldız Takımı finallere katılma hakkı elde etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir