Satrançta Kadınlar İl Birinciliği Turnuvası Gerçekleştirildi

13 Şubat 2017

Satranç Federasyonu takviminde yer alan ve Çanakkale’de her yıl düzenlenen Kadınlar İl Birinciliği turnuvası 10-12 Şubat 2017 tarihleri arasında Çanakkale Belediye Spor Merkezi’nde düzenlendi.

Her yaş grubuna açık olan turnuva 7 tur üzerinden İsviçre sistemiyle oynandı. Uzun süren, çekişmeli mücadelelerin yaşandığı turnuvada bazı maçlar sporcu yakınları için adeta bitmek bilmedi.

Çanakkale Belediyespor’dan bazı sporcuların da yarıştığı turnuvada CM Takım oyuncularımızdan Bensu Kahrıman 8 yaş kategorisinde 1’nci olurken aynı zamanda turnuva 5’ncisi oldu. Yine CM Takım oyuncularından Azra Arslanel 10 yaş kategorisi 2’nci ve turnuvanın da 6’ncısı oldu. Bunun yanı sıra Belediye Sosyal Yaşam Evleri’nde satranç başantrenörü Rıza Baysal’dan uzun zamandır dersler alan Barbaros Kadınları grubundan Muhlise Girgin 50 yaş üstü kategoride 1’ncilik madalyasını kazanırken, Emine Ererdal yine aynı kategoride 2’ncilik madalyasını kazandı ve ‘satrancın yaşı yoktur’ dedi. CM Takım oyuncularından Umut Deniz Olgunay’ın velisi Aysel Olgunay da turnuvaya katılarak tüm sporcu velilerine güzel bir örnek oldu.

Turnuvanın genel kategorisinde ise 1’nci Didem Nuray Yurdakul olurken, 2’nci Dilek Türünz ve 3’ncü sırayı Nilsu Enç kazandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir