Seçim Öncesi Evlerini Tanımadıkları Birisiyle Paylaştıklarını Öğrendiler

25 Mart 2014

Çanakkaleli Çetin ailesi 16 yıldır yaşadıkları evlerini bir süredir Trabzon’un Vakfıkebir ilçesi nüfusuna kayıtlı M.K. (53) ile paylaştıklarını öğrendi. 30 Mart yerel seçimleri öncesi ulusal basında sahte seçmen iddialarıyla ilgili benzer haberlerin sık sık yer alması akıllara “seçimlerde hile mi yapılıyor?” sorusunu getiriyor.

Çanakkale‘de Cevatpaşa Mahallesi Anafartalar Sokak’ta ikamet eden 4 kişilik Çetin ailesi, 30 Mart Yerel seçimleri öncesi kendilerine ulaşan seçmen bilgi kağıtları gelince şaşkınlık yaşadı. 1998 yılından beri kendilerinin ve daha öncesinde de aile büyüklerinin yaşadığı hanede hiç tanımadıkları birinin de kayıtlı olduğunu gören aile bireyleri yaşadıkları şaşkınlıktan sonra bağlı oldukları mahallenin muhtarına konuyu açtılar. Muhtarlıktan bu kişinin aralık ayında kayıt yaptırdığı ve sonra silindiği bilgisini aldıklarını söyleyen aile yaklaşan seçimler öncesi ulusal basında da benzer haberleri gördüklerini ifade ederek endişelerini dile getirdi.

Öte yandan Trabzon’un Vakfıkebir ilçesi nüfusuna kayıtlı M.K.’nın 2011 Türkiye genel seçimleri sırasında ise Gelibolu’da Alaeddin Mahallesi Kordon Sokak’ta ikamet ettiği ve oy sandığının Hakimiyet-i Milliye Ortaokulu’nda olduğu öğrenildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir