“Seçimler, Çanakkale’de İyi Geçer”

30 Nisan 2015

Çanakkale “Seçim Güvenliği Toplantısı”, Vali Ahmet Çınar başkanlığında yapıldı.

Vali Ahmet Çınar, başkanlığından gerçekleştirilen seçim güvenliği toplantısına, Belediye Başkan Vekili Ali Sürücü, Vali Yardımcısı Saim Eskioğlu, Emniyet, Jandarma, ilgili müdürler ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Polis evinde yapılan toplantıda, seçim mevzuatı, Yüksek Seçim Kurulunun aldığı kararlar, alınacak tedbirler ve 10 Mart tarihi itibariyle kurulan seçim koordinasyon merkeziyle ilgili, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bir sunum yapıldı. İl Jandarma Komutanlığı tarafından seçim bölgeleri seçimlerde dikkat edilmesi gereken hususlar, seçim sandık alanları, oy verme işlemi sonrası alınacak tedbirlerle ilgili bilgi verildi. Yapılan sunumların ardından seçim sürecine girildiğini belirten Vali Ahmet Çınar, seçimlerin huzurlu adil, eşit bir ortamda gerçekleştirilmesi için Valilik tarafından her türlü tedbirin alındığını belirtti. Vali Yardımcısı Saim Eskioğlu başkanlığında 24 saat ulaşılabilecek Seçim Güvenliği ve Koordinasyon Merkezinin kurulduğu bilgisini veren Vali Ahmet Çınar, Türkiye’de seçimler açısından hem devletin, hem milletin tecrübeli olduğunu, Türkiye’nin bu konuda iyi bir konumda olduğunu söyledi. Yarış halinde, bir kişi tarafından yapılacak yanlışın, diğerleri tarafından hak olarak görülerek tekrar edileceğini ve yanlışın yanlışı doğuracağını kaydeden Vali Ahmet Çınar, bu konuda herkesin hassasiyet göstererek mevzuatlara ve Yüksek Seçim Kurulu kararlarına uyması ricasında bulundu.

“Seçimlerin adil, eşit koşullarda gerçekleştirilmesini sağlamak bizim işimizdir” diyen Vali Ahmet Çınar, Çanakkale’nin de sosyal gelişmişlik düzeyi açısından ileri bir il olduğunu ve seçimlerin Çanakkale’de iyi geçeceği düşüncesini taşıdığını belirtti. Vali Ahmet Çınar, toplantının sonunda siyasi parti temsilcilerinin görüş ve önerilerini dinledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir