Şefika Söylemez’in Cenazesinde Tepkiler Yükseldi

08 Temmuz 2014

Çanakkale’de dün gece boşanmak üzere olduğu eşi Y.S tarafından öldürülen Şefika Söylemez (21), bugün Tatarlar Camii’de kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze namazına katılan kadınlar arasından, “Kahrolsun erkek cinayetlerine. Kadın ölümleri son bulsun, artık kadınları öldürmeyin.” sesleri yükselerek kadın cinayetlerine tepki gösterildi.

Barbaros Mahallesi Yeni Kordon’da dedesi ve anneannesinin evinde bir süredir kalan 2 çocuk annesi Şefika Söylemez (21), dün (pazartesi) saat 23.00 sıralarında boşanmak üzere olduğu eşi Y.S tarafından göğsüne iki el ateş edilerek öldürüldü. 21 yaşında hayata gözlerini yuman iki çocuk annesi Şefika Söylemez’in cenaze töreni ise bugün Tatarlar Camii’de ikindi namazının ardından gerçekleştirildi.

Ailesi ve yakınlarının katıldığı cenaze namazı sonrasında, erkekler tarafından gerçekleştirilen cinayetlere tepki gösteren bir kadın; “Kahrolsun erkek cinayetlerine. Kadın ölümleri son bulsun, artık kadınları öldürmeyin.” dedi. Kadının tepkisi üzerine araya giren erkeklerden biri, “Şimdi sırası değil” diyerek uyarıda bulundu. Cenazede, “Ne zaman zamanı, ne zaman bitecek bu cinayetler” diyerek tepkisini sürdüren kadına diğer bir kadın da “Bizi öldürüyorlar, namazımızı kılıyorlar cenazemizi taşıyorlar. Kimse de bu öldürüldü demiyor. Günahsız bu demiyor. Biz hep böyle seyrediyoruz” sözleriyle eşlik etti.

Genç yaşta hayatını kaybeden Şefika’nın cenazesi daha sonra şehir mezarlığına defnedildi.

KADIN CİNAYETLERİ PROTESTO EDİLECEK!
Öte yandan çanakkale’de bulunan tüm kadın sivil toplum örgütlerinin katılımıyla 11 Temmuz Cuma günü saat 18.30’da İskele Meydanı’nda basın açıklaması yapılarak, kadın cinayetlerinin ve kadına yönelik şiddetin protesto edileceği öğrenildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir