Şefkatli Eller Projesi Bayramiç’te Tanıtıldı

24 Mart 2013

Bayramiç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından projelendirilen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından onaylanan “Şefkatli Eller Projesi”nin tanıtımı Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, İlçe Kaymakamı Osman Yenidoğan, Daire Müdürleri ve kalabalık bir halk topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.

Bayramiç Kaymakamı Osman Yenidoğan’ın açılış Konuşmasını müteakip Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna yaptığı konuşmada “Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan “Şefkatli Eller Projesi” vesilesiyle Bayramiç İlçemizde beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Bilindiği gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları 3294 sayılı Kanun amacına uygun çalışmalar yapmak ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlar yapmak üzere her İl ve İlçede kurulmuştur. Bu hizmetlerin yanında toplumda ihtiyaç duyulan konulardaki projelere de Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü tarafından destek verilmektedir. Bayramiç Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından hazırlanmış olan Proje desteklenmeye uygun bulunmuş olup, İlçemizde 60 yaş üzerindeki gerek hastalıktan, gerekse yoksulluktan ötürü sosyal ve ekonomik yönden güç durumda olan, sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza evde bakım hizmeti vermeyi amaçlamıştır. Yaşlıların toplumsal yaşamın her alanında var olan, katılımcılığa ilişkin hak ve sorumlulukları taşıyabilen bireyler olmaları amacıyla kuşaklar arası dayanışma ve gönüllü faaliyetlere katılımın arttırılması teşvik edilerek, topluma bu bakış açısının kazandırılabilmesi için özenle ve işbirliği ile hareket etmeliyiz. Devlet olarak yaşlılarımızın her türlü engel, ihmal ve dışlanmaya karşı toplumsal hayatta ayrımcılığa uğramadan ve hayata etkin biçimde katılmalarını sağlamak amacıyla çeşitli hizmetler üretmemiz gerekmektedir. Bu amaç doğrultusunda yaşlılarımızın hayatlarını, aile ortamında öncelikle bulundukları varsa kendi evlerinde, yoksa yakınlarının yanında, o da yok ise kendi evlerine en yakın sıcaklıkta oluşturulacak ortamlarda sağlık, huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak. Toplum içinde kendi kendilerini idare edebilmelerini, üretken ve saygın bir şekilde mutlu yaşam sürdürmelerine ortam hazırlamak ve ihtiyaç duydukları her noktada ellerinden tutmak temel hedefimizdir. Toplumumuzu bu günlere ulaştıran değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı yaşlılarımızı, sosyal yaşam ve toplumsal dayanışma alanında Ülkemize ve yeni nesillere katkılarının bilincinde olarak ömürlerinin her gününü sağlık, mutluluk ve huzurla yaşamalarını diliyorum. Bu vesileyle Projenin başarılı olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz Yaşlılar Haftasını kutluyor esenlik dileklerimle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Daha sonra “Şefkatli Eller Projesi”nin tanıtım slaytı izlendi ve proje kapsamında gerçekleştirilen kurs’ta sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları verildi.

[canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir