Şehit Binbaşı Kurt Son Yolculuğuna Uğurlandı

05 Haziran 2012

Diyarbakır’ın Lice ilçesinin Abalı Köyü sınırları içinde, mayın patlaması sonucu şehit olan Çan’ın Terzialan beldesi doğumlu Lice Jandarma İlçe Komutanı Kurmay Binbaşı Ercan Kurt, Ankara’da son yolculuğuna uğurlanırken, Terzialan’da da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Kurt için Kocatepe Camisi’nde kılınan cenaze namazına Kurt’un ailesi ve yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Azerbaycan İçişleri Bakanı Ramil Usubov, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bazı milletvekilleri, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, çok sayıda askeri personel ve emniyet teşkilatı mensubu katıldı. Cenaze namazı öncesinde camiye gelenler, Kurt’un eşi Fatma, babası Ahmet, annesi Zehra ve Afganistan’daki Barış Kuvveti’nde görevli ağabeyi yarbay Baki Kurt’a taziyelerini sundu. Şehit Binbaşı Kurt’un 6 yaşındaki oğlu Koray ve 2 yaşındaki kızı Gökçe ile yakınları ilgilendi. Cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş, şehitliğin hakka yürümenin en güzel şekli olduğunu belirterek, Allah’ın şehitleri Kur’an-ı Kerim’de övdüğünü söyledi. Kalanların üzerine düşen görevin şehidin emanetine sahip çıkmak olduğunu dile getiren Keleş, “Şehidimiz ailesinin evladıydı, artık milletimizin evladıdır” dedi ve namazı kılanlardan helallik istedi. Cenaze namazının ardından bir süre top arabasında taşınan Kurt’un naaşı, Cebeci Askeri Şehitliği’ne defnedildi.

TERZİALAN’DA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI
Kurmay Binbaşı Ercan Kurt için Terzialan’da gıyabi cenaze namazı kılındı. Şehit Kurmay Binbaşı Kurt için doğum yeri Terzialan beldesinde kılınan gıyabi cenaze namazına, Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Terzialan Belediye Başkanı Bahattin Sağın, kurum yetkilileri, siyasi parti temsilcileri, emniyet mensupları, askerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bu arada Karakoca Köyü’nden Terzialan beldesine kadar olan yol güzergahının Türk bayrakları ile donatıldığı görüldü.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir