ŞEHİT KAŞIKÇI’NIN ADI, KEPEZ PAZAR YERİ’NDE YAŞAYACAK!

17 Nisan 2017

Çanakkale’de Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı’nın adı verildiği “Kepez Kapalı Pazar Yeri” temel atma töreni gerçekleştirildi. Kepezliler için büyük imkan sağlayacak olan pazar yerinin temeli, kurban kesilerek atıldı.

Çanakkale’de referandum sonrasında birçok siyasetçi, “Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı Kepez Kapalı Pazar Yeri” temel atma töreninde bir araya geldi. Temeli atılan Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı Kapalı Pazar Yeri, modern bir yapıda oalcak ve 4 katlı bina toplam 4351.64 m2 geniş bir alan sunacak. Bodrum katında 29 araçlık kapalı otoparkı, 1. katında 47 peronluk satış yeri, 2.katında 46 peron ve 3.katında 50 peron bulunacak. Ayrıca Zabıta odası, Vezne, Güvenlik odası, Çay ocağı, Bebek Emzirme odası, Engelli lavabosu ve Mescit de Kapalı Pazar Yeri projesi içinde yer alacak. 2 Asansörlü yapı, biri yük taşımada diğeri ise pazara gelen vatandaşların kullanımında olacak. Binada rampa ve merdiven de bulunacak. Açılışta konuşan Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, “Şehidimizin ismini Kepez’de yaşatmak bizim için bir onurdur, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Halkımız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”dedi.

Öte yandan CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve Bülent Öz, CHP Çanakkale Eski Milletvekili Ali Sarıbaş, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, Ak Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar gibi siyasetçilerin bulunduğu temel atma töreni, konuklara pilav ikramı ile son buldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir