Şehitler Anısına Fidan Diktiler

24 Mart 2016

Çanakkale Belediyesi Özel Öğretim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümü ve Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında okul yöneticileri, öğretmen, yardımcı personel ve velileriyle birlikte Gelibolu Yarımadasında Şehitlik ziyareti ve fidan dikimi gerçekleştirdi.
Kepez Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri ile birlikte Şehitlikleri ziyaret ederek karanfil bırakan Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri atalarını ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadılar. Son derece duygusal anların yaşandığı gezide öğrencilerin heyecanı ve gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.
Şehitlik ziyaretinin ardından geziye katılan 35’i öğrenci 80 kişilik ekibin her biri Çanakkale Şehitleri anısına birer fidan dikti. Engelli öğrencilerin ve ailelerinin sosyal bütünleşmesi, Çanakkale ruhunu daha iyi anlamaları ve tarih bilinci geliştirmeleri amacıyla düzenlenen gezi Kum Otelde yenilen yemek ile tamamlandı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir