Şehitler İçin Pedal Çevirdiler

23 Mart 2013

18 Mart Bisiklet Grubu önderliğinde Çanakkale Deniz Zaferinin 98. Yılı sebebiyle Türkiye’nin dört bir yanından gelen bisiklet tutkunları Truva Atının önünden Şehitler için pedal çevirdiler.

Program Morabin Parkında start alırken Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ve Ak Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş ile Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş da programa katılarak pedal çevirdi.

18 Mart Bisiklet Grubu Başkanı Murat Varol, program öncesinde yaptığı konuşmada “Çanakkale Deniz zaferinin 98. Yılında yaklaşık 750 kişi ile pedal çeviriyoruz, bu sayıyı 2014’de Bin, 2015’te ise iki bin on beş kişiye çıkartmak istiyoruz” dedi.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna yaptığı konuşmada “Türkiye’nin farklı noktalarından Çanakkale Deniz zaferinin 98. Yılı sebebi ile gelen bütün arkadaşlara hoş geldiniz diyorum ve teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili Daniş ise konuşmasında “Murat kardeşimi tebrik ediyorum. Çanakkale savaşlarında ülkenin her köşesinden buraya gelen insanlar vatanını savunmak için koyun koyuna şehit oldular, sizde onlar için ülkenin farklı noktasından buraya gelip onların anısına yan yana pedal çevireceksiniz bunun için size teşekkür ediyorum” diye konuştu.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir