Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Selahattin İş: “Gıda Sektörü Zararda”

Selahattin İş: “Gıda Sektörü Zararda”

Çanakkale Lokanta Gazinocular Kasap ve Fırıncılar Odası Başkanı Selahattin İş, İskele Meydanı Projesinin gerçekleşmemesi yüzünden bölge esnafının zarar ettiğini söyledi.

İş, Çanakkale ticari yaşamının bir zamanlar en gözde yerlerinden biri olan İskele ve Yalı Caddesinin eski cazibesini yitirdiğini belirterek “Bölgede yerleşik düzen alan gıda sektörü eski canlılığı bulamıyor. Kısa süre önce bir bayram yaşadık. Kuyruklar kilometreleri buldu ama tatilci dönüşünün Çanakkale ekonomisine bir katkısı olmadı. Gerekçesi ise İskele’nin geçici parklara kapatılması. Yüksek kira bedelleri ödeyen odamız üyelerinin tek umudu üniversite kayıtları idi ama o da park sorunu yüzünden gerçekleşmiyor. Çanakkale’nin en gözde ticari alanı olan İskele ve Yalı’da bugün yaprak kımıldamıyor. Önümüz kış. İşlerimizin daha da durgunlaşacağı aşikar. Tek dileğimiz; İskele Projesine biran önce başlanıp 2013 yaz sezonuna tamamlanması.” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir