Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Selde Yıkılan Köprünün Yerine Yenisi Yapıldı

Selde Yıkılan Köprünün Yerine Yenisi Yapıldı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde 7 ay önce meydana gelen sel baskını sırasında yıkılan Gökçeoğlu deresin üzerindeki köprü devlet, belediye, özel sektör ve vatandaş işbirliği ile yeniden yapılarak hizmete açıldı.

Lapseki?nin kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında köprünün açılışında konuşan Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekin, sel felaketinde yıkılan köprünün yerine yenisinin yapılması için Afet İşleri Müdürlüğü?nden 20 bin lira, İÇDAŞ Demir Çelik Sanayinden de 25 ton inşaat demiri yardımı yapıldığını belirterek, “Bunun dışında Çanakkale valimize ve Çanakkale Milletvekillerimize ve emeği geçen bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Eski Subaşı Köyü yolu üzerindeki bu köprüyü kullanarak tarlalarına daha güvenli bir şekilde gitmelerini sağladığımız için mutluyuz. İnşallah bir daha böyle sel felaketleri yaşamayız” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından köprünün açılışı MHP Çanakkale Mille vekili Mustafa Kemal Cengiz, Kaymakam Fahri Meral, Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekin ve İçdaş?ı temsilen Agah Ayan tarafından yapıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir