Semaver Kumpanya’nın ‘Kuşlar’ Oyunu

19 Kasım 2015

Çanakkale Belediyesi aylık kültür etkinlikleri kapsamında muhteşem bir tiyatro oyununu kentlilerle buluşturdu. Semaver Kumpanya’nın “Kuşlar” adlı oyunu Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda sahnelendi.
Semaver Kumpanya, Aristofanes’in yaklaşık 2500 yıl önce kaleme aldığı eseri, başarılı oyuncu ve teknik kadrosu ile izleyiciye sundu. Yaklaşık 2,5 saat süren oyuna Çanakkaleli sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Oyun boyunca salondan kahkahalar eksik olmadı.
Oyun Atina devletinde yaşayan iki arkadaşın adaletsizliklerden bıkarak, özgürce yaşayacakları yeni bir yer aramaları ile başlar. Kuşların ülkesine gelen iki arkadaş bu ülkede ayakta kalabilmek için kuşları örgütleyerek yeni devlet kurar. Ancak zaman geçtikçe kendilerini kaçtıkları adaletsiz düzenin içinde bulurlar.
Volkan Sarıöz’ün yönetmen koltuğunda oturduğu oyunda Serkan Keskin, Sezin Bozacı gibi birbirinden başarılı kalabalık oyuncu kadrosu yer aldı. Oyunculuk performanslarının yanında canlı müzik de sahneleyen oyuncular izleyenlerden tam not aldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir