SEMİNER: “Denizcilik Sektörüne Verilen Meteorolojik Hizmetler”

21 Ekim 2014

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji II. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Denizcilik Sektörüne Verilen Meteorolojik Hizmetler” konulu seminer, 23 Ekim Perşembe günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yapılacak. Kongre Fuar Merkezi İçdaş Konferans Salonu’nda saat 14.00’te başlayacak olan seminer, denizcilik ve balıkçılık sektöründen amatör, profesyonel herkese açık.

Yapılan açıklamada, seminerin temel amacının üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak denizcilik sektörüne yapılan yatırımlar ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek, sektör için üretilen veri ve tahmin bilgilerini kullanıcılara tanıtmak ve kullanımını arttırarak ülke menfaati için faydaya dönüştürmek olduğu belirtildi.

Denizcilik Sektörüne Verilen Meteorolojik Hizmetler Semineri’nde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Başkanlığı, Deniz Meteorolojisi Şube Müdürlüğü’nden Mühendis Yüksel Yağan, “Deniz Otomatik Meteorolojik Gözlem İstasyonları (D-OMGİ), HF radar sistemleri, modellerin (METU3 ve SWAN Dalga Modelleri) tanıtımı; bu sistemlerle üretilen meteorolojik bilgi ve verilere ulaşım metotları ile günlük hayatta kullanımı” konularında bir sunum yapacak.

Seminerin diğer konuşmacısı Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü’nden Mühendis Ramazan Karatlı ise, denizlerimize yönelik “Deniz Meteorolojik Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi” konusunda sunum yapacak. Seminerde ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün “Piri Reis Denizcilik Sayfaları” ile ilgili bilgilendirme ve tanıtım da yapılacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir