Seramik Müzesi, Konuklarını Ağırlamaya Devam Ediyor

15 Nisan 2015

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Çanakkale Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen ve Seramik Müzesi’nde halen ziyarete açık bulunan ‘Kırmızıdan Maviye’ adlı çağdaş resim sergisi ile Çanakkaleli işadamı Niyazi Önen’e ait Geleneksel Çanakkale Seramikleri’nden oluşan sergi yoğun ilgi görüyor.

Geleneksel Çanakkale seramiklerinin sergilendiği Seramik Müzesi, bir yandan da geniş kitlelere hitap eden sergilere ev sahipliği yapıyor. 2013 yılından bugüne birçok ziyaretçi ve sanatçıyı ağırlayan Çanakkale Seramik Müzesi’nin önceki gün konuğu 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç oldu. Müze Koordinatörü Övgü Gökdağ’ın karşıladığı Korgeneral Güvenç ve beraberindeki üst düzey subaylar ilk olarak TC Merkez Bankası’nın özel koleksiyonu olan ‘Kırmızıdan Maviye’ adlı sergiyi gezdi. Eski Er Hamamı’nın restorasyon süreci hakkında geniş bilgi alan Korgeneral Güvenç, ardından Çanakkaleli işadamı Niyazi Önen’e ait 56 parça Geleneksel Çanakkale Seramiğini yakından inceledi. Er Hamamı’nın müzeye dönüştürülme fikrini doğru bulduğunu ifade eden Güvenç ve beraberindeki heyet, müze ziyaretinin ardından Özgürlük Parkı’nda yer alan Çanakkale Seramiği Anı Eşya Üretim Merkezi’ni de gezdi.

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı nedeniyle Çanakkale Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliğinde düzenlenen ‘Kırmızıdan Maviye’ adlı çağdaş resim sergisi, 28 Nisan 2015 tarihine kadar, (Pazartesi günleri hariç) 10.00 – 19.00 saatleri arasında, Çanakkaleli işadamı Niyazi Önen’e ait Geleneksel Çanakkale Seramikleri koleksiyonu ise 20 Şubat 2016 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir