Seramik Yüzer Mi?

25 Ağustos 2017
10 Eylül 2017
Armagrandi Hotel, Bozcaada
Sergi

“Yüzen Seramik Çanaklar” Sergisi, Denizde 25 Ağustos 2017 Cuma günü saat 15:00’te Bozcaada İskele Bizbize Cafe Önünde ve 26 Ağustos (Açılış Saat 19:00) – 10 Eylül 2017 tarihleri arasında Armagrandi Hotel Sergi Salonunda ziyaret edilebilir.

Çiğdem Aferin, Ergün Arda, Özge Ateş, Murat Biçer, Sema Çamoğlu Soysal, Sabiha Çeri, Hande Çetiz, Ümit Çolak, Ece Güneş Erten, Nazmi Gül, Ayşe Güler, Murat İres, Şeyma Mıştır, Ar Öktem, Tülin Özder, Mehtap Özbay Metin, Ziya Yekta Özkan, Sirem Sarıoğlu, Necmi Tekin, Yeşim Us’un eserleriyle katılacağı sergiyi düzenleyen Seramik Cam Sanatçısı ve ÇOMÜ öğretim üyesi Ergün Arda serginin amaç ve kapsamını şu sözlerle ifade ediyor:

“Seramik yüzer mi? İdeal bir tasarım ile biçimlendirilmiş forma sahip bir seramik yüzebilmektedir. Antik çağda, nehir ve gölleri geçmek amacıyla hayvan postu, saz ve seramik küplerden sallar yapılmış, yüzebilmek amacıyla kullanılmışlardır. Çanakkale, ismini seramikten alan tek ilimizdir. İlçe olarak ise, Lüleburgaz anılabilir. Bu sergi konusunu Çanakkale isminin içinde gizli olan çanak’tan almıştır. Sergiye farklı illerden katılan 17+2 sanatçı, Çanakkale’nin ruhundan esinlenerek kendi özgün çanak formunu tasarlamış, şekillendirmiş, ve suda yüzdürmüştür. Yüzen Seramik Çanaklar Sergisi, Türkiye’de ilk defa Çanakkale’de gerçekleştirilmektedir. Amaç, denizlerimize önem verdiğimizi ve çevre kirliliğine karşı hassasiyet geliştirmektir. Seramik şehri olarak bilinen Çanakkale’nin imajını desteklemek, farklı sergi, sergileme ve bir araya gelme amaçlarına seçenek sunmak ve çağdaş seramik sanatına alternatif düşünce ve uygulamalar ile katkı sağlamak amaçlanmıştır.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir