Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Sessiz Kadınlar Korosu Çanakkale’de”

“Sessiz Kadınlar Korosu Çanakkale’de”

Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi “Sessiz Kadınlar Korosu Çanakkale’de” adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

24 Ekim 2014 Cuma günü, saat 18:00’da açılışı gerçekleştirilen Toprak Turan Kara’nın kişisel resim sergisi “Sessiz Kadınlar Korosu”, Milano, Berlin ve İstanbul’dan sonra Çanakkale’de, Yazar ve Sanatçı Evi’nde sanatseverler ile buluştu.

“Neden sessiz kadınlar?” sorusunu “Şiddete maruz kalanlar, ötekileştirilenler ne yazık ki hep kadınlar ve çocuklar oluyor. Bu sergi benim, erkek olarak, ötekileştirilmiş, şiddete maruz kalmış her kadından bir özürümdür” sözleriyle açıklayan Kara, sergisini, yoğun ilgi gösteren katılımcılara ve Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş’a gezdirdi.

Açılışta Emek Eroğlu, tablolardaki çizgileri dansın gücü ile birleştirerek sahnelediği kısa dans performansıyla kadınların sessiz çığlığını etkili bir şekilde gözler önüne serdi. Gezen herkes tarafından çok beğenilen “Sessiz Kadınlar Korosu Çanakkale’de” 12 Kasım 2014’e kadar açık kalacak.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir