Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Sevim Sipahi, Kent Müzesi’nin Konuğu Oldu

Sevim Sipahi, Kent Müzesi’nin Konuğu Oldu

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi?nin konuğu olan Sevim Sipahi, “Bir Bankacının Esnaf ile Anıları” konulu sohbeti ile 1965 yılında başladığı bankacılık hayatından ve esnaflar ile olan ilişkilerinden kesitler sundu.

İlginin oldukça yoğun olduğu sohbette Sevim Sipahi, Müslüman esnafın yanı sıra Musevi esnafların zenginliğinden de bahsetti. İş Bankası?nda çalıştığı süre boyunca bankacılar arasındaki dayanışmanın öneminden bahseden Sipahi, bankalar arası düzenlenen gezilerin güzelliğini de anlattı. Sohbetine kent esnafının bankalar ile ilişkilerinin sıcaklığını anlatarak devam eden Sevim Sipahi, hatırında kalan tanınmış simaları da andı. Kentin hareketli esnaf hayatının bu günlerde durulduğunu belirtirken, kapanan fabrikalarla kent gençliğinin iş sıkıntısı çekmesinden duyduğu üzüntüyü de dile getiren Sipahi, kadın müşterilerinin yoğunluğundan bahsetti. Kentin en eski bayan çalışanlarından olan Daktilo lakaplı Feriha Hanım?ı da anan Sevim Sİpahi, eski çalışanlar ile bugünkü çalışanları karşılaştırdı. Geniş yelpazeli sohbetini konukların katılımları ile de zenginleştiren Sevim Sipahi, konuklara zamanda yolculuk yaptırdı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir