Seyfullah Ekşi, AK Parti Çanakkale Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını Açıkladı

27 Ekim 2013

Seyfullah Ekşi, 25 Ekim 2013 Cuma günü Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı açıkladı. Aday adaylığını açıkladıktan sonra basın açıklaması yapan Seyfullah Ekşi şunları söyledi:

“1915 yılında kadını, erkeği, çocuğu, genci, yaşlısı, türkü, kürdü, çerkezi, lazı, alevisi, sünnisi, beyazı ve zencisi ile varoluş ve yeniden doğuş mücadelesi verilen yerdir Çanakkale,
Sömürüye ve işgale bir baş kaldırış, Şanlı bir zafer sonrası Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulduğu yerdir Çanakkale,
Türkiye’nin manevi başkentidir Çanakkale,
Ülkemizin gönlünde, milletimizin kalbidir Çanakkale,
Tarih boyunca medeniyetlerin beşiğidir Çanakkale,
Beni ben yapan, çocukluğumun ve eğitim hayatımın çoğunu geçirdiğim, Çanakkale’ye olan bağlılığım ve Çanakkale’ye olan borcumu ödeme zamanının geldiğine inandığım için Çanakkale Belediye başkanlığına adayım.
Dünyaya geldiğim, Maddi-manevi her şeyimi kazandığım, Çanakkale’ye, bu güne kadar yapılmamış veya eksik kalmış hizmetlerin, gerektiği gibi etkin, ekonomik ve verimli yapılmasını sağlamak için adayım,
Çanakkale’mizin sorunlarını biliyorum ve edindiğim bütün birikimleri, Çanakkale’nin hizmetine sunmam gerektiğine inandığım için adayım.
Çanakkale Derneği Genel Başkanı olarak, Çanakkale’yi iyi tanıyor, Çanakkale’nin öncelik ve hedeflerini biliyorum.
Ankara’da ki Yüksek Öğretim hayatım ve eğitim sonrası tüm Türkiye’de başta Belediyeler olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarındaki eğitim ve danışmanlık hizmetlerim,
Çocukluğumdan bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşlarında, Ticari faaliyetlerimde, edindiğim bilgi, birikim ve donanımları, Çanakkale’nin ve Çanakkaleli hemşerilerimin hizmetine sunmak arzusunda olduğum için Çanakkale Belediye Başkanlığına adayım.
Çanakkale; Türkiye, Avrupa, Asya ve Orta Doğu’nun Eğitim, Kültür, Kongre, Spor, ve Sağlık Turizm merkezi olacak vizyonunu gerçekleştirmek için Çanakkale Belediye Başkanlığına adayım.
Çanakkale ve Türkiye sevdalısı olarak, siyasi görüşü ne olursa olsun, tüm Çanakkale’lilere aynı hassasiyetle hizmet etme bilinciyle; ÖNCE İNSAN, ÖNCE Çanakkale anlayışıyla elimden gelen hizmeti yapmak için adayım.
Birlikten kuvvet doğar, Çanakkale’mizin refahı ve mutluluğu için el ele verip birlikte çalışarak Çanakkale’ye özlenen hizmetleri getirmek için adayım.
Çanakkale’nin hak ettiği fakat bu güne kadar bir türlü gerçekleştirilememiş olan, konumunu değiştirmek ve hak ettiği yere gelmesi için, bütün halkımızla işbirliği içinde omuz omuza çalışmanın gereğini ve önemini kavramış olduğum için Çanakkale Belediye Başkanlığına adayım.
Başarının tesadüf değil inançlı, azimli, planlı ve sürekli çalışmanın karşılığı olduğuna inanıyor ve bu amaç için gerekeni yapmaya hazırım,
Çanakkale için hizmetinize talibim.”

Seyfullah Ekşi Kimdir?
1972 yılında Çanakkale Ezine’de doğan Seyfullah Ekşi, İlkokulu Yaylacık köyünde, Ortaokul ve liseyi Biga İHL’de tamamlamıştır.
1992 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünde başladığı Lisans programını, 2001 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde tamamladı.
Halen Bahçe Şehir Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Alanında Yüksek Lisans Yapmaktadır.

1997 yılında Altındağ Belediye Başkanlığında başladığı memuriyet hayatına, sırasıyla;
1999-2001 Mamak Belediye Başkan Danışmanlığı,
2001-2003 Mamak Belediye Başkanlığı Bilgi İşlem Müdürlüğü,
2003 Mamak Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü,
2004 yılında Yenimahalle Belediye Başkan Danışmanlığı görevini yürüttü,
2005 yılında İstanbul’da Kısa Dönem askerlik hizmetini yerine getirdi.
2005- 2006 Mamak Belediye Başkanlığı Strateji Geliştirme Müdürlüğü,
2006-2007 Mamak Belediye Başkanlığı Belediye Müfettişliği,
2007-2009 Mamak Belediye Başkan Danışmanlığı,
2010-2011 Bilgi İşlem Müdürlüğü görevlerinde bulundu,
2011 yılından bu yana Mamak Belediye Başkanlığı Belediye Müfettişliği görevini yürütmeye devam etmektedir.
2011 yılında 24. Dönem AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Aday adayı oldu.

Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi, Liderlik, Kaliteli Yönetim, ihale mevzuatı, personel mevzuatı, Stratejik Yönetim, Performans Yönetimi, performans bütçe, Bilişim, iletişim ve Organizasyon alanlarında birçok sertifika sahibidir.
Kurucusu ve Genel Başkanı olduğu TESİAD (Türkiye Ekonomik, Sosyal ve İnsani Araştırmalar Derneği)2004 yılından bu yana, Türkiye çapında başta Belediyeler ve Yerel Yönetimler olmak üzere Kamu Kurumlarına; Liderlik, Stratejik Planlama, Performans Yönetimi, etkin yönetim, verimlilik, İç Kontrol, Performans Bütçe Yönetimi, İhale mevzuatı, Personel mevzuatı, ölçme-değerlendirme, Anket, Toplam Kalite Yönetimi, Kalite Yönetim Sistemleri, Kentsel Sistemler, Risk Analizi, Yatırım, Ulaştırma, Etkin İletişim seminerleri vermektedir
Seyfullah Ekşi; Türkiye çapında başta Belediyeler ve Yerel Yönetimler olmak üzere Kamu Kurumlarına Yönetişim ve Bilişim danışmanlığı hizmetini yürütmektedir.
Çanakkale’nin Tarihi, Kültürel, ekonomik, sosyal ve iktisadi alanlarda gelişmesine ve tüm dünya’da tanınmasına katkı sağlamak amacıyla Çanakkale’de kurulan ÇANAKKALE DERNEĞİ’NİN Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.
ÇANAKKALE DERNEĞİ; “Önce İnsan” sloganı ile Çanakkale’nin Tarihi, Kültürel, Ekonomik, Sosyal ve İktisadi alanda araştırma, geliştirme ve projelendirme çalışmaları yürütmektedir.
Başta Çanakkale olmak üzere tüm Türkiye’de Çanakkale’ye hizmet üreten Sivil Toplum Kuruluşlarının “ÇANAKKALE FEDERASYONU” adı altında birleşmesi için çalışmalar yapmaktadır.
Ulusal Ajans, Dünya Bankası, Uluslararası Finans Kuruluşları, TİKA, KOSGEP, Kalkınma Ajansları, TÜBİTAK v.b. hibe ve destek kuruluşlarına proje hazırlama ve uygulama eğitim ve danışmanlığı hizmetini de başarıyla yürütmektedir.
Kurucusu ve ortağı olduğu 5N1K GROUP (Eğitim, Yönetim Danışmanlığı, Bilişim, reklâm, e-ticaret, basın-yayın, gıda, inşaat, madencilik ) alanlarında faaliyetleri devam etmektedir.
Türkiye Bilişim Derneği, KALDER, ESDER, Anadolu Vakfı, İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu Üyesidir.
Marka Şehirler, Marka ve Patentlerin oluşturulması, korunması ve geliştirilmesi konularında danışmanlık hizmeti yürütmektedir.
1984 yılında bu yana Sivil Toplum Kuruluşlarında birçok görevler alan Seyfullah EKŞİ, pek çok dernek ve vakfın kuruculuğunu ve başkanlığını yürüttü.
Coğrafi Bilgi Sistemleri, Kent Bilgi Sistemleri, Yönetim Bilgi Sistemleri, Online Eğitim Sistemleri, Mobil Uygulamalar, E-Ticaret altyapıları alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir