Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Şiddetli Fırtına ve Tipi Etkili Oluyor

Şiddetli Fırtına ve Tipi Etkili Oluyor

Çanakkale Boğazı ve Kuzey Ege’de etkili olan şiddetli poyraz fırtınası, deniz ulaşımını olumsuz yönde etkiliyor.

Çanakkale Boğazını ve Kuzey Ege?de etkili olan şiddetli poyraz fırtınası ve tipi sebebiyle yapılamayan Gökçeada-Kabatepe arasındaki arabalı vapur seferlerinin ardından Bozcaada-Geyikli seferleri ve devamında Gelibolu-Lapseki seferleri de iptal edildi.

Öte yandan Çanakkale Boğazı’ndan geçiş yapacak küçük tonajlı gemiler de şiddetli fırtına ve tipi sebebiyle güvenlik açısından Bozcaada ve Gelibolu önlerinde demirlemeye başladı. Deniz Trafik İstasyonu yetkilileri de Çanakkale Boğazı?nda görüş mesafesinin zaman zaman 100 metrenin altına düşmesi sebebiyle telsiz kanalı ile gemi kaptanlarını dikkatli olmaları konusunda uyarmaya başladı.

Bu arada Çanakkale’de sabah saatlerinde yağmur olarak başlayan yağış öğle saatlerinde kara dönüştü. Yoğun kar yağışı sebebiyle zaman zaman zor anlar yaşayan vatandaşlar fırtınanın etkisi ile cadde ve sokaklarda güçlükle yürüyebilirken, karne heyecanı yaşayan öğrenciler de okullarından dışarı çıkamadı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir