‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ Konuşuldu

‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ Konuşuldu
17 Şubat 2020

‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ çerçevesinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Çanakkale Belediyesi ve SUEZ Çanakkale RR Atık Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından atık toplama alt yapısı ile ilgili bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

ÇOMÜ Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nilgün Ayman Öz, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Akın Alten, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar, Suez A.Ş. Genel Müdürü Metin Suadiyeli, Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği’nden (ÇAKAB) Polat Çetin ve Üniversitemiz Daire Başkanları katıldı.

Toplantıda; Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar ve Suez A.Ş. Genel Müdürü Metin Suadiyeli “Tam Ölçekli Olarak İşletilecek Entegre Katı Atık Yönetim Sistemi (EKAY)” ile ilgili bir sunum yaparak toplama alt yapısı hakkında bilgi verdiler. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden ve teknik uzmanların üniversitde sıfır atık sisteminin kurulması ve geliştirilmesi için ihtiyaç duyulan altyapı hakkında bilgiler aktarmasının ardından toplantı, yapılması planlanan çalışmalar ile ilgili fikir alışverişiyle sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir