Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
sikkelerin katoloğu oluşturuldu

sikkelerin katoloğu oluşturuldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sencan Altınoluk ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Tekin tarafından hazırlanan sikke kataloğu yayınlandı.

Yrd. Doç. Dr. Altınoluk, Uluslararası Bilim Akademileri Birliği (UAI) tarafından desteklenen ”Uluslararası Sikke Katalogları Projesi (Sylloge Nummorum Graecorum)” kapsamında bugüne kadar Avrupa ve ABD’de pek çok müze ile koleksiyonerlere ait sikkelerin kataloglarının yayınlandığını bildirdi. Bu kapsamda, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne bağlı Anamur Müzesi’ndeki sikkelerin kataloğunu oluşturduklarını belirten Altınoluk, ”Bu yayın, Türkiye’de bir devlet müzesine ait ilk kez oluşturulan uluslararası bir kataloktur. Katalokta Roma dönemine ait 469 sikkenin bilgileri yer alıyor” dedi.
[kaynak]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir