Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Simülasyon Merkezi İnşaat Çalışmaları Bütün Hızıyla Sürüyor

Simülasyon Merkezi İnşaat Çalışmaları Bütün Hızıyla Sürüyor

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda Kabatepe Tanıtma Merkezi’nin bulunduğu yerde yapımına başlanan simülasyon merkezi inşaat çalışmalarının bütün hızıyla sürdüğü açıklandı.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, simülasyon merkezinin 60 milyon dolara malolacağını belirterek, “11 bin 312 metrekarelik alan üzerine 4 kat olarak yapılacak simülasyon merkezinde Çanakkale deniz ve kara savaşlarının 3 boyutlu gösterileceği salonlar, Çanakkale platformu, Nusret Mayın Gemisi, Seyit Onbaşı, siperlerle cephe savaşları, hologram odası ve Modern Türkiye gibi odalar ile kafeteryalar, tuvaletler, bilgi işlem odaları, ofisler, danışma büroları ve idari kısım bulunacak. Türkiye’de bir ilk olma özelliği de taşıyacak bu 3 boyutlu simülasyon merkezini gezecek konuklar adeta Çanakkale Savaşı’nı yaşayacak. 11 simülasyon odasının bulunacağı merkezinin çatı kısmı kapatılmış durumda. Cihazlar da geldi. Bu merkez Ekim ayı içerisinde tamamlanacak” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir