Şinasi ve Figen Bayraktar Ortaokulu Açıldı

06 Mayıs 2014

Bir süre önce depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılan okul binasının yerine hayırsever işadamı İsmail Bayraktar’ın yaptırdığı Şinasi ve Figen Bayraktar Ortaokulu’nun açılış töreni hafta sonu gerçekleşti.

Barbaros Mahallesi Şehit Gürol Caddesi üzerinde bulunan okulun bahçesinde düzenlenen açılış törenine ise, Vali Ahmet Çınar, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi ile davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende bir konuşma yapan işadamı İsmail Bayraktar, kent eğitimine katkı sunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Bayraktar ailesi olarak yardımlaşmayı ilke edindiklerini belirten işadamı, bu kapsamda okulun yapımında emeği geçenlere de teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından Vali Ahmet Çınar, Çanakkale’ye yeni bir okul binası kazandırarak eğitime destek veren İsmail Bayraktar’a plaket takdim etti. İsmail Bayraktar da, okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim etti. Bayraktar, bu kapsamda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a da plaket sundu.

Tören, halk oyunları gösterisinin ardından okul binasının gezilmesi ile devam etti.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir