Sınır Ötesinden Esintiler Sergisi Açıldı

18 Nisan 2017

“Sınır Ötesinden Esintiler” Karma Resim Sergisi Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisinde, Çanakkale Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇASİAD) sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Çanakkale İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen, 17 – 22 Nisan 2017 tarihleri arasında kutlanmakta olan “41. Turizm Haftası” etkinlikleri devam ediyor. Çanakkaleli sanatseverlerin yoğun katılımıyla, “Sınır Ötesinden Esintiler” Karma Resim Sergisi Açılış Kokteyli gerçekleştirildi. Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisinde gerçekleştirilen sergide konuşan ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu, “Sanatın gelişmesi ve tanıtımı için yapılan çalışmalar sanata duyulan ilgiyi günden güne arttırmaktadır. Sanat evrenseldir. Sürekli yükselen bir değer olan sanata ve sanatçıya sahip çıkmak, görevimizdir. Biz de her zaman sanatın ve sanatçının yanındayız. Sanatkar olmak zordur” diye konuştu. Başkan Akarsu, sanatın insan yaşamını zenginleştirdiğini ve anlamlı kıldığını da sözlerine ekledi. ÇASİAD’ın misafir ettiği, Yohon Yotov (Bulgaristan), Stilyan Yotov (Bulgaristan), Strahil Nenov (Bulgaristan), Samir Gafarov (Azerbaycan), Rana Amrahova (Azerbaycan) ve Vahid Novruzov (Azerbaycan) sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergi ise katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi. Açılış konuşmalarının ardından sanatçılara Çanakkale İl Kültür Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu tarafından Teşekkür Belgeleri takdim edildi.

Öte yandan karma resim sergisi 17- 22 Nisan 2017 tarihleri arasında Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisi’nde gezilebileceği belirtildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir