Sis Nedeniyle Çanakkale Boğazı’nda Feribot Seferleri Yapılamıyor

Sis Nedeniyle Çanakkale Boğazı’nda Feribot Seferleri Yapılamıyor
06 Kasım 2010

Çanakkale Boğazı?nda etkili olan yoğun sis sebebiyle feribot seferleri geçici olarak durduruldu.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran yoğun sis sebebiyle saat 17.30?dan itibaren boğazın çift taraflı olarak deniz trafiğine kapatılmasının ardından feribot seferleri de geçici olarak durduruldu. Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş yetkilileri sis sebebiyle görüş mesafesinin sıfıra kadar düşmesi üzerine Çanakkale-Eceabat ve Kepez-Eceabat arasındaki arabalı vapur seferlerinin saat 19.00 itibarıyla geçici olarak durdurulduğunu belirtirlerken, Gelibolu-Lapseki hattındaki seferlerin de güçlükle yapılabildiğini, sisin artması halinde bu hattaki seferlerin de iptal edileceğini belirttiler.

Seferler sisin etkisini kaybetmesinin ardından yeniden başlayacak.

ÇANAKKALE BOĞAZI SİS SEBEBİYLE DENİZ TRAFİĞİNE KAPATILDI

Çanakkale Boğazı yoğun sis sebebiyle 17.30 itibarıyla deniz trafiğine kapatıldı.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran yoğun sis Çanakkale Boğazı’nda görüş mesafesini sıfıra kadar indirdi. Bunun üzerine devreye giren Deniz Trafik İstasyonu yetkilileri boğazı güvenlik açısından saat 17.30’dan itibaren çift taraflı olarak trafiğe kapattı. Boğazın deniz trafiğine kapatılması üzerine çok sayıda gemi Bozcaada ve Gelibolu önlerinde demirlemeye başlarken, boğaz içinde kalan diğer gemilerin de dikkatli bir şekilde Marmara ve Ege Denizi?ne çıkışını sağlamak için Deniz Trafik İstasyonu yetkilileri telsiz kanalı ile kaptanları yönlendirdi.

Bu arada deniz dışında karayollarında da yoğun sisin etkili olması üzerine devreye giren Trafik ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

GELİBOLU-LAPSEKİ FERİBOT SEFERLERİ GEÇİCİ OLARAK DURDURULDU
Çanakkale Boğazı?nda etkili olan yoğun sis sebebiyle Eceabat-Çanakkale ve Kepez-Eceabat arasındaki arabalı vapur seferlerinin ardından Gelibolu- Lapseki arasındaki vapur seferleri de geçici olarak durduruldu.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş yetkilileri sis sebebiyle görüş mesafesinin sıfıra kadar düşmesi üzerine Çanakkale-Eceabat ve Kepez-Eceabat arasındaki arabalı vapur seferlerinin saat 19.00 itibarıyla geçici olarak durdurulmasının ardından Gelibolu-Lapseki hattındaki arabalı vapur seferlerinin de saat 20.00 itibarıyla geçici olarak durdurulduğunu açıkladılar. Öte yandan Çanakkale Emniyet Müdürlüğü?ne bağlı ekipler Çanakkale Boğazı’ndan geçiş yapacak araç sürücülerini feribotların çalışmadığını belirterek en yakın benzin istasyonlarında konaklamalarını sağlıyorlar.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir