“Sivas Olayları, İnsanlık Ayıbıdır”

02 Temmuz 2014

2 Temmuz 1993 yılında Sivas Madımak Otel’inde 37 kişinin hayatını kaybettiği olayların 21’nci yıl dönümünde yazılı bir basın açıklaması yapan Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, Sivas’ta yaşananlar için “Adalet bilmezliğin, hukuk tanımazlığın yarattığı büyük bir acı olarak dimağlarımızdadır ve hiç unutulmayacaktır” dedi.

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Sivas’ta, Pir Sultan Abdal Kültür Şenlikleri’nin gerçekleştiği esnada, çok değerli aydın, yazar ve sanatçılardan oluşan 35 kişinin yanarak öldüğü katliamın yıldönümündeyiz.
2 Temmuz; adalet bilmezliğin, hukuk tanımazlığın yarattığı büyük bir acı olarak dimağlarımızdadır ve hiç unutulmayacaktır.
2 Temmuz; ağır işleyen bir adaletin, sonuç vermez bir hukuk anlayışının, zamanaşımı gibi bahanelerin yakın dönem hukuk tecrübemizde açtığı derin bir yaradır.
2 Temmuz; adalete sığınan ve hukuku üstün tutan zihinlerde ve gönüllerde sadece adalet değil insanlık namına da taşıdığı yürek yakan bir ateştir.
Bu vesileyle Sivas olaylarında yaşamını yitiren 35 kişiye Allahtan rahmet, ailelerine ve tüm halkımıza tekrar başsağlığı diliyor, bu tarz çok acı bir hadisenin artık bu olayla noktalanmış olmasını umut ediyor, gelecek nesillere insanlığın utancı olarak görülebilecek bu tarz kirli bir miras bırakılmamasını diliyorum.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir