Sokak Futbolunun Kralı Troya’da Belli Oldu

02 Temmuz 2018

 ‘2018 Troya Yılı’ etkinlikleri kapsamında, sokak futbolu heyecanını yeniden yaşatmak için düzenlenen Neymar Jr’s Five Türkiye Finali’nde rakibi Kuzenler’i 5-1 mağlup eden Kompleksliii, Brezilya’daki dünya finaline katılmaya hak kazandı.

Sokak futbolunu özleyenlerin turnuvası, Çanakkale meydanda Truva Atı‘nın yanındaki alanda Türkiye Finali’ni yaptı. 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında, Çanakkale Valiliği’nin desteği ve CarrefourSA’nın sponsorluğunda gerçekleşen finalde 8 takım önce grup maçlarıyla kozlarını paylaştı daha sonra eleme usulüyle finale gelindi. Finalde ise rakibi Kuzenler‘i deviren KompleksLii takımı, Neymar Jr’s Five 2018’in Türkiye şampiyonu oldu. Bu yıl Neymar Jr’s Five’ın Bulgaristan ayağının gerçekleşmemesinden ötürü etkinliğe ülkemizden katılan KompleksLii ekibi 21 Temmuz‘da Neymar’ın Brezilya’daki futbol okulunda yapılacak Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etme hakkını kazandı. Ekip dünya finalinde Neymar’la tanışma, hatta dünya şampiyonu olurlarsa karşılıklı gösteri maçı yapma şansını yakalayacak. 

ETKİNLİĞİN KONUĞU İLHAN MANSIZ 

Neymar Jr’s Five Türkiye Finali’ni izlemeye gelenler için güzel bir sürpriz de vardı. Beşiktaş’ın ve milli takımımızın efsane oyuncusu İlhan Mansız etkinliğe konuk oldu. Mansız, burada yaptığı konuşmada, sokak futbolunun çocukların gelişimi açısından çok önemli olduğunu söyledi. 

Sokak futbolunda hem teknik hem de fiziksel açıdan çocukların kendini geliştirebileceğini aktaran İlhan Mansız, “Çocukların daha sonra futbola değerler katabileceği bir yer burası. Başta Brezilya olmak üzere Güney Amerika ülkeleri ve Türkiye gibi sokak kültürünün yüksek olduğu yerlerde birçok ünlü futbolcunun buralardan keşfedildiğini görüyoruz. Benim hayatımda da önemli bir rolü vardır. 9 yaşında Türkiye’ye geldim. Herhangi bir kulüpte top oynamadım. Mahalle arasında maçlarımız olurdu. Taştan kaleler yapardık. O şekilde kendimi geliştirdim.” ifadelerini kullandı. İlhan Mansız, 2018 Troya Yılı kapsamında düzenlenen etkinlikte, Çanakkalelilerin gösterdikleri büyük ilgi için de ayrıca teşekkür etti.

İlhan Mansız, finalin diğer konuğu Youtuber Mervan Tepelioğlu ile karşılıklı takım kurarak yapılan gösteri maçında yer aldı. Çekişmeli geçen maçtan 4-4’lük skor çıktı. 

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir