Sokakta Yaşam Savaşı

30 Haziran 2012

Çanakkale’de eşinin kendisini eve almadığını iddia eden 56 yaşındaki kadın yatak yorganı ile gece gündüz sakaklarda yatıyor.

Kendisinin aslen Balıkesir Sındırgı doğumlu olduğunu belirten 56 yaşındaki Nurkadın Oğuş, 15 yıl önce Çanakkale’de A.O. ile evlendiğini belirterek, “Evlendikten bir süre sonra eşim beni eve almamaya başladı. Ardından kızlarımın yanına yerleştim. Ancak bir süre sonra onlarda beni evden çıkarınca ne yapacağımı şaşırdım. 2 yıldan buyana da yatak yorgan sokaklarda yatıp kalkıyorum. Bu şekilde yaşamak çok zor. Geceleri serin oluyor. Üşüyorum. Tek başıma kadın olarak sokakta kalmak güvenli değil. Geceleri etrafta içki içenler oluyor. Çok korkuyorum” dedi.

Hurda toplayarak para kazanmaya çalışıyor
Tek başına sokakta yaşamak zorunda kalan Nurkadın Oğuş, ekmek parası için hurdacılık yaptığını da belirterek, “Bir el arabam var. Bu araba ile sokaklarda dolaşıp çöplerden hurda toplamaya çalışıyorum. Sabahtan akşama kadar topladığım hurdaları satarak 3-4 TL para toplayabiliyorum. Bu para ile de ekmek alıyorum. Kendi başıma yıllardır bu şekilde yaşamaya çalışıyorum. Ne olur bana yardımcı olsunlar. Artık bu şekilde sokaklarda yatak yorganla dolaşıp yatmaktan bıktım usandım. Önceki gece Kilitbahir motor iskelesinin bulunduğu bölgede yattım. İçki içenlerden çok korktum. Benim de sıcak bir evimin olmasını istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olacaklara dua edeceğim” dedi.

[Kaynak: Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir