Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Soma’da Yaşanan Felakete Çanakkale’de Büyük Tepki

Soma’da Yaşanan Felakete Çanakkale’de Büyük Tepki

Çanakkale’de bir araya gelen çok sayıda kişi Soma’daki maden ocağında meydana gelen faciada hayatını kaybedenler için yürüyüş düzenledi.

Yürüyüş, öğle saatlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden yola çıkan bir grup öğrencinin iskele meydanında toplanması ile başladı. Çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu ve ilçelerden gelen öğrencilerin katılımı ile sayıları gittikçe artan grup, daha sonra yürüyüşe geçti. Önde, üzerinde madenci beresinin bulunduğu ve madencilerin resimlerinin yer aldığı siyah tabutu taşıyanlar, arkasında ellerinde pankartlarla eylemciler kordondan yürümeye devam etti. İnönü Caddesi’nden sonra Ak Parti İl Başkanlığı’nın bulunduğu bina önünde gelen eylemcileri çok sayıda polis karşıladı. Polis ekipleri binanın girişini kapatırken, eylemciler burada hükümet aleyhine sloganlar attı. Bir süre burada durarak slogan atmaya devam eden grup, daha sonra sessizce dağıldı.

[haberler.com]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir